W pierwszym dniu rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski zawodnicy startowali w team sprintach stylem klasycznym. Po oczekiwaniach aż wiatr będzie nieco łagodniejszy zawody mogły wystartować późnym popołudniem. Wśród mężczyzn zwyciężyli Dominik i Kamil Bury, reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice.  Wśród kobiet triumfowały zawodniczki ze Szczyrku Weronika Mikołajczyk i Magdalena Kobielusz. 

 

 

Niespełna sekundę zapasu miał zespół z Katowic nad drugą drużyną UKS Regle Kościelisko (Robert Bugara i Sebastian Bryja) zawodnicy z województwa małopolskiego spisali się bardzo dobrze i przegrali złoty medal o 0,7 sekundy. Na miejscu trzecim zameldowali się zawodnicy reprezentujący NKS Trójwieś Beskidzka (Łukasz Gazurek i Mateusz Haratyk) strata trzeciego zespołu to już nieco ponad minutę. Wystartowało 11. zespołów. 

 

WYNIKI

 

Wśród kobiet zwyciężyły zawodniczki reprezentujące SS-LZS Sokół Szczyrk (Aleksandra Mikołajczyk i Magdalena Kobielusz) Miejsce drugie zajęła reprezentacja MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ( Karolina Kuć i Anna Berezecka) a na trzeciej pozycji uplasował się drugi zespół Szczyrku Aleksandra Mikołajczyk i Kliś Lena. 

 

 

WYNIKI

NSurdyka