marcisz

Drugi dzień rywalizacji w Toblach to biegi stylem klasycznym. Jako pierwsza wśród kobiet wystartowała Jessie Diggins, która dotychczas posiada żółtą koszulkę liderki. Amerykanka dzisiejszy pościg zakończyła na miejcu trzecim. Zwyciężyła Yulia Stupak z Rosji. W biegu mężczyzn zwyciężył Aleksander Bolshunov. 

 

 

Jako pierwsza linię mety przekroczyła dziś Yulia Stupak z Rosji, która na trasę wyruszyła jako czwarta. Na miejscu drugim uplasowała się Ebba Anderson ze Szwecji, a pierwszą trójkę uzupełniła fawortyka tegorocznego TdS Jessie Diggins. 

Bardzo dobrze spisała się ponownie Izabela Marcisz, która dziś przekroczyła linię mety na 27. pozycji. Tuż przed nią uplasowała się Patrycja Eiduka. Zawodniczki wyruszyły dziś na trasę z pozycji 22. (Patrycja) oraz 23. (Izabela). Na 48. miejscu zakończyła dziś rywalizację Weronika Kaleta.

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn nie miał sobie równych Aleksander Blshunov, który dziś zantował najlepszy czas na dystansie 15 km. Niespełna minutę po Rosjaninie, przybegł Ivan Yakimushkin, a na miejscu trzecim linię mety przekorczył Evgeniy Below. W pierwszej szóstce znalazło się aż pięciu Rosjan. Na miejscu szóstym dopiero mogliśmy zobaczyć Francuza, Maurice Manificat.  

Na miejscu 52. przybiegł Dominik Bury, który niestety spadł o 7 pozycji w porównaniu ze startem (wystartował jako 45. zawodnik) Kolejno 58. 59. i 60. miejsce zajęli Kamil Bury, Mateusz Haratyk oraz Kacper Antolec. 

 

WYNIKI

zdjęcie: Sandro Halank

 

NSurdyka