turbacz

W Obidowej odbyła się czwarta edycja XC Turbacz Uphillu w ramach Puchar Polski Amatorów. Zawody obywały się stylem klasycznym. Na starcie stanęło 165. zawodników, którzy mieli do pokonania ponad 11 kilometrów z przewyższeniem wynoszącym pona 500 metrów. Uphill Turbacz to z pewnością najcięższy bieg w Polsce.

 

 

Bieg w kategorii OPEN wygrał Jan Antolec z klubu ED System Bauer. Około 40 sekund straciła do Antolca nie kto inny jak Justyna Kowalczyk, która w pokonanym polu zostawiła dużą grupę naszych najlepszych amatorów. Jednak panowie, jak przegrywać to z mistrzynią. Trzecia lokata w OPEN to Robert Faron z Zalesia reprezentujący nasz skipol.pl TEAM.

 

Jeżeli chodzi o klasyfikację amatorów to najlepszym amatorem na mecie był Robert Faron. Druga lokata to Tomasz Garbień z Wiśniowej ( 16 batalion Powietrzno-Desantowy Kraków), trzeci Marcin Węgrzyn.

 

Trzy najszybsze panie to Jolanta Targosz z Technikum TEB Edukacja, Monika Judka z XC Sport Team i Magdalena Andrzejewska z Janowic Wielkich reprezentująca Centrum Treningowe Retro.

 

Bieg ukończyło 165 uczestników co uznajemy za bardzo dobry wynik, jeżeli chodzi o frekwencję. Trasa trudna w normalnych warunkach, dzisiaj dała wyjątkowo w kość uczestnikom. Zima, a raczej zimowa wiosna, roztapiała śnieg w iście ekspresowym tempie, było miejscami bardzo miękko, tak, że na trasie, która normalnie przypomina beton, kije potrafiły zapadać się do połowy długości. Jednak takie drobiazgi nie zniechęcają twardzieli, którzy odwazyli sie powalczyć i wygrać z Turbaczem. I tego gratuluję uczestnikom, jesteście wielcy.

 

WYNIKI

 

Wyniki poszczególnych kategorii Pucharu Polski Amatorów podamy jutro, czekamy na oficjalne i potwierdzone.

pamiętajcie, ze już 15 lutego widzimy się na MP Amatorów w Zakopanem.

 

W zawodach startowało jak zwykle kilku naszych teamowych zawodników, poniżej prezentujemy ich wyniki w kategorii OPEN:

3. Robert Faron - Zalesie

18. Dariusz Ślaga - Zakopane

21. Ireneusz Rabski - Skomielna Biała

33. Tadeusz Majoch - Zakopane

38. Piotr Porębski - Rybnik

 

red