gracz

45 Bieg o Istebniański Bruclik, najstarsza w Polsce impreza na nartach biegowych odbyła się dzisiaj na trasach Kubalonki. W biegach OPEN zwycięzyli: Jolanta Byrtus i Bogusław Gracz (na zdjęciu). Poniżej prezentujemy wyniki.

 

45. Bieg o Istebniański Bruclik przeszedł do historii. W dniu wczorajszym na Kubalonce wystartowało pona 300 uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych od najmłodszych, 6-cio letnich zawodniczek Zuzi Michałek i Madzi Bury, do najstarszych. Najstarszym uczestnikiem zawodów był 79-cio letni Kazimierz Łapczyński z Maniowych.

Kto wygrał, kto przegrał sprawdzicie sobie w wynikach, teraz trochę o samych zawodach.

Bruclik mimo swojej prawie półwiecznej historii po raz pierwszy był zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów PZN. Nie wiem, czy miało to wpływ na trochę większą niż dotychczas frekwencję, mam nadzieję, że tak, jednak przyznajcie, że ponad 300 uczetników robi wrażenie. Tym bardziej, że trasa na Kubalonce, z założenia trasa wyczynowa do łatwych nie należy i mierzący się z dystansami mieli co biegać. Ci , którzy dobiegli do mety wiedzą o czym piszę. Jednak trasa to nie jedyna atrakcja Bruclika. Zespół regionalny przygrywający na mecie, spikerzy, quizy dotyczące narciarstwa, a przedewszystkim ludzie, tworzą niepowtarzalną atmosferę zawodów. Aż chce się wracać. Nie zapominamy także o pogodzie, która wczoraj wyjątkowo dopisała.

Mam nadzieję, że będziecie na Kubalonkę wracać i dopiszecie do swojego portfolio kolejne starty na Brucliku.

 

 

WYNIKI OPEN 15KM

 

 WYNIKI OPEN 5KM

 

WYNIKI KATEGORIE WIEKOWE

 

WYNIKI DZIECI

 

wyniki dzięki firmie time4sport.pl