Liga Małopolska

Piękna słoneczna pogoda i przygotowane trasy przywitały zawodniczki i zawodników drugich w tym sezonie zawodów Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich. Biegi rozegrano na otwartych w grudniu nowych trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

 

Trasy spełniające wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) z pewnością nie należą do lekkich, łatwych i przyjemnych, jak mówi sie w środowisku narciarzy biegaczy jest co lecieć. I dalej posługując się tą terminologią już pierwszy podbieg po starcie - mostek - niektórych już prostował. Czy tłumacząc - od poczatku już nie było łatwo, jednak kto twierdzi, że biegi narciarskie to łatwy sport.

 

Ponad 300 najmłodszych biegaczy z szkół podstawowych małopolski dało radę, oczywiście najmłodszym oszczędzono ostrych podbiegów jednak także musieli się sporo napracować. Trasy są jednak czymś nowym jeżeli chodzi o szerokość, profil tras i ich dostępność. Mamy nadzieję, że dzięki nim biegi narciarskie odżyją w Zakopanem i na Podhalu.

 

Przejdźmy jednak do wyników. W poszczególnych kategoriach tryumfowali:

rocznik 2005 - 3 km F

Emilia Szeliga i Paweł Bryja - oboje ZSMS Zakopane

rocznik 2006 - 3 km F

Amela Liszka - UKS SMS Zakopane i Jan Zwatrzko - UKS Kościelisko

rocznik 2007 - 2 km F

Milena Kaleta - SP Kasina Wielka i Grzegorz Galica UKS ZSMS Zakopane

rocznik 2008 - 2km F

Wiktoria Leśniak SP Św, Rodziny Rabka Zdrój i Patryk Wydra - SPMS Zakopane

rocznik 2009 i młodsi - 1km F

Magdalena Michniak - SP Dzianisz i Andrzej Michalik - SP Kościelisko

 

W zawodach wystartowało spora grupa zawodników klubu MULKS Tomaszów Lubelski, oczywiście PK czyli poza konkurencją. jak im poszło? Sprawdźie w wynikach...

 

WYNIKI ZAWODÓW dzięki firmie pifsport.pl

 

GALERIA FOTO

 

kace