kobielusz

W niedzielę rywalizacja w zawodach toczyła się na dystansach od 2,5km do 15 km stylem klasycznym.

Najlepszą juniorką A w dzisiejszej rywalizacji na 10km okazała się, podobnie jak w dniu wczorajszym, Magdalena Kobielusz. Pokonała Marcelinę Wojtyłę o 2:04.74. Trzecie miejsce zajęła Julia Demkowska tracąc do Magdy już ponad 5 minut.

Wśród seniorek dzisiaj zwyciężyła Anna Żółtak z czasem 45:27.12. Druga na mecie była Catherine Spienburg z UKS Regle Kościelisko. Ostatnie miejsce zajęła Anna Bielecka z UKS Rawa Siedlce.

W kategorii juniorek B zwyciężyła Anna Berezecka, przed Laurą Legierską NKS Trójwieś Beskidzką, na miejscu trzecim znalazła się Weronika Jarecka.

Wśród juniorek C, zwyciężyła Daria Szkurat z WKS Zakopane, drugie miejsce zajęła Joanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka,a na najniższym stopniu podium stanęła Maria Jakubiec z Klimczoka Bystra.

W kategorii najmłodszych dziewcząt zwyciężyła Laura Wantulok, tuż za nią uplasowała się Kamila Haratyk, a trzecie miejsce zdobyła Weronika Łysko.

Rywalizację seniorów wygrał Wojciech Pelczar z czasem 55:23.51. Drugie miejsce zajął zawodnik UKS Hubal Białystok, Kacper Janowski. Ostatni stopień podium przypadł zeprezentantowi klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, Filipowi Łyjakowi.

Najlepszym juniorem A został, tak jak dnia poprzedniego, Grzegorz Zawada. Zwyciężył z drugim, Wojciechem Wojtyłą o 24.24s. Trzecie miejsce zajął Przemysław Kuruc z KS Jedność Nowy Sącz tracąc do Grzegorza 7:06.96.

W kategorii juniora B, zwyciężył Bartosz Cielniak, drugi był Artur Bożek, a na najniższym stopniu podium znalazł się Michał Gumieniak.

Wśród juniorów C, zwyciężył Szymon Bełz, na drugiej pozycji uplasował się Kamil Wójcik, a na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Kita.

Wśród chłopców zwyciężył Michał Nizio z Tomaszowa Lubelskiego, drugie miejsce zajął Jan Zwatrzko, a brązowy medal zdobył Dawid Giba z UKS Hubal Białystok.