mps

Pierwszą konkurencją rozgrywanych na trasach Polany Jakuszyckiej Mistrzostw Polski Seniorów są team sprinty. Złote medale wywalczyły zawodniczki LKS Markam Wiśniowa Osieczany Urszula Łętocha i Weronika  Kaleta, oraz w biegu panów zawodnicy UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga i Paweł Klisz.

 

Złote medalistki z Wiśniowej Osieczan przebiegły swój dystans w czasie 24:01,6 minuty. Przypomnijmy, że sztafeta w team sprincie skłąda się z sześciu zmian, każda z zawodniczek pokonuje trase sprintu trzykrotnie.

Srebro wywalczyły zawodniczki MKS Istebna Karolina Kukuczka i Marcelina Wojtyła (25:55,07min), brąz dla teamu LKS Witów Ski Mszana Górna Klaudia i Ewelina Kołodziej (26:32,54min).

Kolejne miejsca dla:

4. LKS Markam Wiśniowa Osieczany II - Iwona Piekarz i Karolina Kaleta

5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - Luiza Motyka i Andżelika Szyszka

6. NKS Trójwieś Beskidzka - Ewa Gazur i Agata Warło

 

W konurencji panów zwyciężyła sztafeta UKS Rawa Siedlce Paweł Klisz i Maciej Staręga w czasie 20:12,97min. Medal srebrny dla zawodników MKS Istebna Kamila i Dominika Burych, brąz dla kolejnej rodzinnej sztafety złożonej z braci Jana i Kacpra Antolców z AZS AWF Katowice.

Tutaj należy dodać, że połowę z sześciu rozdanych dzisiaj w Jakuszycach medali zdobyły teamy rodzinne: siostry Kołodziej brąz w konkurencji kobiet oraz bracia Bury i Antolec srebro i brąz w biegu panów.

 

Kolejne miejsca dla:

4. UKS Regle Kościelisko - Robert Bugara i Sebastian Bryja

5. MKS Karkonosze I - Michał Boreczek i Michał Skowron

6. UKS Rawa Sieldce II - Piotr Sobiczewski i Maciej Krajcer

 

WYNIKI KOBIET 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

kace