starega

Pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów (MPS) 2019 to sprinty indywidualne stylem klasycznym rozgrywane na Kubalonce. Złote medale wywalczyli Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce.

 

Listy startowe 10.03 KOBIETY 

Listy startowe 10.03 MĘŻCZYŹNI 

Listy startowe 10.03 AZOTY

 

Sprint kobiet (Slavic Cup) wygrała Słowaczka Alena Prochazkova, przed Moniką Skinder i Izabelą Marcisz z SS Prządki Ski.

W klasyfikacji MPS złoto dla Skinder, srebro dla Marcisz, medal brązowy dla Elizy Ruckiej z MKS Istebna. Czyli wszystkie medale Mistrzostw Polski Seniorek dla ... juniorek.

 

W kalsyfikacji U-23 (młodzieżowa) złoto zdobyła Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, medal srebrny dla Klaudii Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna, brąz to Katarzyna Spierenburg z UKS Regle Kościelisko.

 

WYNIKI KOBIET

 

W sprincie mężczyzn tytuł Mistrza Polski zdobyła Maciej Staręga. Srebro i brąz dla zawodników MKS Istebna, braci Dominika i Kamila Bury.

W klasyfikacji U-23 podium wygląda nastepująco:

1. Dominik Bury

2. Łukasz Bachleda

3. Arkadiusz Posiadała - UKS Rawa Sieldlce

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Po zakończeniu biegów Mistrzostw Polski Seniorów rozegrano finał Pucharu Grupy Azoty w kategoriach juniorek/ów C i D. Poniżej prezentujemy wyniki.

 

WYNIKI PGA 09032019

 

Zawody na Kubalonce to pierwsza część Mistrzostw Polski Seniorów (MPS) 2019 w biegach narciarskich, w której skład wchodzą dzisiejsze sprinty stylem klasycznym i jutrzejsze biegi dystansowe stylem dowolnym. Druga część MPS, planowana na koniec miesiąca także na Kubalonce może zostać przeniesiona do Jakuszyc. Chyba, że wróci nam zima.

 

red