kobielusz

Choć aura nie rozpieszczała w piątek uczestników 43. Biegu Piastów, około tysiąca zawodników i zawodniczek dotarło do mety biegów na 6 i 30 kilometrów. Faworyci błysnęli formą i zwyciężyli, ale musieli dać z siebie wiele.

Było mokro, w niektórych miejscach grząsko, padał deszcz, ale półtysięczne grno biegaczy i tak wyglądało imponująco na Polanie Maliszewskiego, na którą wrócił start Biegu Piastów. Niemiec Toni Escher, który startuje i wygrywa w Jakuszycach od lat, poradził sobie na trzydziestce techniką dowolną, pokonując Mateusza Chowańca z Kościeliska i Martina Svarca z Jablonca nad Nysą. Mateusz Chowaniec to serwismen kadry narodowej kobiet.

Wśród pań tempo nadawały podopieczne Justyny Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego z kadry narodowej.  Magdalena Kubielusz z Sokoła Szczyrk zwyciężyła z ponad pięcioma minutami przewagi nad Agatą Warło. Trzecie miejsce zajęła Teresa Hujerova z Jablonca nad Nysą.

Gdy najlepsi na 30 km FT odpoczywali, na dukty ruszyli uczestnicy biegu na 6 km klasykiem. Ta konkurencja, mająca dać okazję do poczucia atmosfery Biegu Piastów tym, którzy nie czują się jeszcze na siłach, by zmierzyć się z długimi dystansami, zgromadziła jednak nie tylko debiutantów, ale i renomowanych biegaczy. Dla nich było to przetarcie przed jutrzejszą pięćdziesiątką. W rywalizacji pań pierwsza przybiegła na metę Klara Moravcova, a tuż za nią znakomita, walcząca z całych sił Katarzyna Witek. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Sobiczewski.

Na starcie mogliśmy również zobaczyć zawodników naszego portalu. I tak najlepszym "skipolowiczem" był Hubert Paszkowski, który zakończył rywalizację na 46. miejscu. Robert Sadowski, zajął 67. miejsce, Andrzej Guziński, uplasował się na 79. pozycji. Dominik Skomorowski zajął 131. miejsce.

Anna Bezulska, w kategorii OPEN, zajęła 157. miejsce. A pierwszą dwusetkę rozpoczął Jakub Czaplewski.

W sobotę o godz. 9 start biegu na 50 km z udziałem Justyny Kowalczyk.