damian

Druga indywidualna konkurencja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2019 to biegi stylem klasycznym juniorek i juniorów B, oraz biegi łączone w kategorii A.

Złty medal w kategorii juniorek B ('01'02) na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym zdobyła Ewelina Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Czas zwyciężczyni to 15:00,4 minuty. 21,4 sekundy straciła do zwyciężczyni srebrna medalistka zawodów Karolina Kukuczka z MKS Istebna. Medal brązowy to Julia Demkowska, druga zawodniczka na podium z klubu Witów Ski. Strata Juliii to 34,1 sekundy.

Kolejne miejsca zajęły:

4. Kamila Gąsienica - UKS Regle Kościelisko

5. Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka

6. Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany

WYNIKI JUNIORKA B

Juniorzy B ('01'02) rywalizowali na dystansie 7,5 km także stylem klasycznym. Bieg zakończył sie podwójnym zwycięstwem zawodników UKS regle Kościlisko. Bieg wygrał Sebastian Bryja w czasie 18:48,6 minuty, przed swoim klubowym kolegą Robertem Bugarą (strata 3,7 sekundy). Obaj zawodnicy z Kościeliska reprezentowali nas na niedawno zakończonych EYOF 2019 w Sarajewie.

Brąz wywalczył zawodnik MKS Istebna Grzegorz Zawada (strata 45,8 sekundy).

Kolejne miejsca:

4. Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski (czas 19:35)

5. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce (19:41,2)

6. Artur Bożek - LKS Klimczok Bystra (19:53,2)

WYNIKI JUNIOR B

Biegi łączone Mistrzostw Polski Juniorów wygrywają Magdalena Kobielusz z SSR LZS Sokół Szczyrk i Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz (na zdjęciu).

Juniorzy A mieli do pokonanania łącznie 20 kilomterów, 10km klasykiem i 10 km łyżwą. Wygrał Dawid Damian, kolejne lokaty zajęli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra Michał Boreczek i Maciej Zdziechowski.

Kolejne lokaty dla:

4. Ireneusz Wierzbowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. Krzysztof Puda LKS Klimczok Bystra

6. Robert Paszkiewicz  KS Ski Team Wodzisław Śląski

WYNIKI JUNIOR A

Bieg łączony juniorek A wygrała magdalena Kobielusz. O drugim i trzecim miejscu rozstrzygał fotofinisz, ostatecznie srebro przypadło Justynie Stefaniuk z UKS Rawa Siedlce, brąz to Marcelina Wojtyła z MKS Istebna.