ppa 2019

W ramach XII Biegu Podhalańskiego rzoegranego w sobotę 9 lutego w Nowym Targu rozegrano także bieg o Mistrzostwo Polski Amatorów na dystansie 15 kilometrów. Z lekkim opóźnieniem prezentujemy WYNIKI.

 

Bieg Podhalański to nie tylko druga największa impreza na nartach biegowych w Polsce, nie tylko jedna z eliminacji Pucharu Polski Amatorów, to także bieg, w którym najlepsi polscy biegacze amatorzy rywalizują o tytuły Mistrzowskie na krótkim dystansie. Dlaczego na krótkim, ponieważ tytuły Mistrzów Polski w maratonie narciarskim to już domena największego polskiego biegu w Polsce Biegu Piastów.

 

Przypomnijmy, że zarówno panie jak też panowie rywalizowali na identycznym 15 kilometrowym dystansie stylem klasycznym. Oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę trasy na Lotnisku w Nowym Targu można pokusić sie o stwierdzenie, że w tym biegu główną rolę odgrywała siła i przygotowane na jazdę narty, jednak bez obu w/w warunków nie ma przecież biegów narciarskich.

 

W poszczególnych kategoriach tryumfowały:

K1 - Agnieszka Tkaczyk z Puław

K2 - Agata Szlacheta z Kluszkowców

K3 - Anna Bezulska z Gorzowa Wielkopolskiego

K4 - Joanna Rączka z Krakowa

K5 - Maria Zachara z Rabki Zdroju

K6 - Barbara Prymakowska z Krakowa

 

WYNIKI MPA KOBIETY

 

W kategoriach męskich złote medale zdobyli:

M1 - Piotr Habrat z Kościeliska

M2 - Marek Cygan z Łodzi

M3 - Jacek Staroń z Krosna

M4 - Piotr Michałek z Jaworzynki

M5 - Edward Mucha z Limanowej

M6 - Piotr Faron z Zalesia

 

WYNIKI MPA MĘŻCZYŹNI

 

 

Teraz polskich amatorów biegających na nartach czekają jeszcze dwie imprezy z cyklu Pucharu i Mistrzostw Polski Amatorów. W najbliższą niedzielę 17 lutego odbędzie się ostatni bieg zaliczany do Pucharu Polski Amatorów 32. Bieszczadzki Bieg Lotników na trasie Pod Żukowem w Ustjanowej. Podsumowaniem sezonu będzie 50-tka w Biegu Piastów i walka o tytuły na maratońskim dystansie.

Jeszcze przypomnienie, uroczyste dekoracje cyklu Pucharu Polski Amatorów odbędą sie w czasie dekoracji 50-kilometrowego dystansu Biegu Piastów w Jakuszycach.

 

Kuba Cieślar