Liga Małopolska

Na trasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, u stóp Jankulowskiego Wierchu rozegrano 4 edycję Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich oraz Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Rywalizowano stylem klasycznym ze startu interwałowego.

 

Trasy w Białce Tatrzańskiej tradycyjnie już stanowiły "lodowiec" Ligi Małopolskiej. Poprzednie sezony zimowe jak pamiętamy, nie rozpieszczały nas jeżeli chodzi o ilość śniegu, bywało, że trasy ON Kotelnica Białczańska gościły Ligę trzy, czasami cztery razy. W tym sezonie śniegu nie brakuje, stąd dopiero czwarta edycja Ligi w Białce. Trasa wygląda identycznie w jak poprzednich latach, zmieniono tylko trochę konfigurację "półek" po których biegali zawodnicy.

Rywalizowano na dystanasach od 3 do 1 kilometra.

Tradycyjnie już najdłuższy dystans biegali urodzeni w latach 2003-2005, roczniki 2006 i 2007 rywalizowali na dystansie 2 kilometrów, a najmłodsza kategoria Ligi czyli urodzeni w roku 2008 i młodsi pokonywali jeden kilometr. W tej ostatniej kategorii najmłodszym zawodnikiem, który dotarł do mety był urodzony w 2013 roku Konrad Groń z Zalesia.

 

WYNIKI LIGA MAŁOPOLSKA (4) BIAŁKA TATRZAŃSKA

 

PUNKTACJA IGRZYSK MŁODZIEŻY

PUNKTACJA SP

 

FOTO DEKORACJE

FOTO TRASA

 

Wojewódzkie Igrzyska Szkolne rozegrane w ramach Ligi to kalsyfikacje szkół w biegach dziewcząt i chłopców. Wyniki przedstawimy późnym wieczorem.

Tradycyjnie już zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami, medalami oraz nagrodami, oraz dwie "szczęśliwie" wylosowane szkoły otrzymały Bony Towarowe na zakupy smarów narciarskich w sklepie internetowym Remsport.pl.

 

Liga Małopolska

 

 

Kuba Cieślar