memorial

XVIII edycja Memoriału Staszka Bodzka odbyła się na trasach w Opawie. W kategorii OPEN zwyciężyli Róża Łyjak oraz Tomasz Jurczak.

Coroczny Memoriał Staszka Bodzka, po raz kolejny zawitał na trasy w Opawie. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 100 metrów po 8 km.

Przy bardzo dobrych warunkach śniegowych i świetnej atmosferze, na starcie mogliśmy zobaczyć niespełna 200 zawodników.

W kategorii OPEN wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Jurczak, reprezentant MUKN Pod Stróżą Miszkowice, to były multimedalista Mistrzostw Polski w biegach narciarskich oraz biathlonie. Zawodnik z Luabawki, miał niespełna minutę przewagi nad drugim Danielem Filpem z Czarnego Boru. Miejsce trzecie zajął Ireneusz Wierzbowski z MKS Karkonosze.

Wśród kobiet, triumfowała Róża Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, drugie miejsce zajęła Weronika Mikołajczyk, a na najniższym stopniu podium stanęła druga z sióstr Mikołajczyk, Aleksandra.