MARCISZ IZA

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w biegach interwałowych techniką łyżwową. W rywalizacji kobiet na 10 km najlepsza okazała się Izabela Marcisz (SS Przadki Ski), natomiast wśród mężczyzn na dystansie o 5 km dłuższym triumfował Słowak Jan Koristek.

 

Marcisz triumfowała z czasem 23:27.8 i zdeklasowała rywalki. Druga na mecie Urszula Łętocha straciła do zwyciężczyni niespełna 40 sekund, a trzecia Weronika Kaleta (obie LKS Markam Wiśniowa Osieczan) finiszowała ze stratą 47,4 sekundy. Na miejscu siódmym bieg ukończyła wicemistrzyni świata juniorek, Monika Skinder (Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski).

 

Pozostałe miejsca:

4. Eliza Rucka (MKS Istebna)

5. Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka)

6. Barbora Klementova (Słowacja)

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Słowak Jan Koristek (Ski Team Jase Latky) z czasem 33:47.7, przed Łukaszem Kuncem z UKS Regle Kościelisko (strata 1:55,7) i Kacprem Antolcem z AZS AWF Katowice (+2:12.9).

 

Pozostałe miejsca:

4. Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok)

5. Michał Jurco (Team Strbskie Pleso)

6. Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko) 

 

FOTO SLAVIC CUP 03.02.2019

 

W kategorii Juniorka B najlepsza okazała się Monika Skinder (Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski) z czasem 25:12.7, która wyprzedziła Ewelinę Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna) oraz Karolinę Kaletę (LKS Markam Wiśniowa Osieczan).

 

Pozostałe miejsca:
4. Karolina Kukuczka (MKS Istebna)
5. Sonia Miczołek (KS Jedność Nowy Sącz)
6. Luiza Motyka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

 

W kategorii Junior B zwyciężył Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko) z czasem 36:51.3 i wyprzedził klubowego kolegę Roberta Bugarę oraz Bartosza Cielniaka (Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski).

 

Pozostałe miejsca:
4. Grzegorz Zawada (MKS Istebna)
5. Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce)
6. Wojciech Wojtyla (MKS Istebna)

 

SLAVIC

 Od lewej: Urszula Łętocha (IIm. Slavic Cup) i Izabela Marcisz (Im. Slavic Cup)

 

W kategorii juniora C, ponownie zwyciężył Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, miejsce drugie zajął Adrian Kiełbasa z LKS Erion Ptaszkowa, a miejsce trzecie zajął Jan Zawada z MKS Istebna. 

Kolejne miejsca to:

4. Jan Reizer MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. Kamil Kojzar MKS Istebna 

6. Wiktora Wojtas NKS Trójwieś Beskidzka 

 

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii, zwyciężyła Hanna Popko z UKS HUbal Białystok, tuż za nią uplasowała się Daria Szkurat, a miejsce trzecie zajęła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra. 

4. Kamila Idziak NKS Trójwieś Beskidzka

5. Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka

6. Zofia Dusińska LKS KLimczok Bystra 

 

W najmłodszej kategorii dzisiejszego dnia, czyli juniora D, wygrał Szymon Bełz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, drugi był jego klubowy kolega Maciej Dubas, a na trzecim miejscu znalazł się Artur Baczyński z UMKS Marklowice. 

Na 4. miejscu uplasował się Bartosz Biedroń Stowarzyszenie OLimpik Rabka

5. Bartosz Kita MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski 

6. Przemysław Legierski NKS Trójwieś Beskidzka 

 

Wśród juniorek D wygrała Martyna Michałek z MKS Istebnej, srebrny medal wywalczyła Laura Wantulok Wiślańskie Stowarzyszenie Sprotu, a na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Krajcer z UKS Rawa Siedlce. 

4. Kamila Haratyk Wiślańskie Stowarzyszenie Sportu

5. Natalia Kusiak Stowarzyszenie "Olimpik" Rabka

6. Zofia Karpiel UKS Regle Kościelisko

 

szczegółowe wyniki wkrótce  

 

WYNIKI OFICJALNE 

 

Natalia Surdyka / Jarek Bałabuch