PUCHAR KOŚCIELISKA

W bardzo śnieżnych warunkach, mogliśmy kibicować dziś zawodnikom na trasie Chotarz, przy Trasach Biegowych w Kościelisku. W dzisiejszych zawodach udział mogli wziąć amatorzy jak i zawodnicy ze służb mundurowych. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski Amatorów PZN.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Celem zawodów jest nie tylko rozpowszechnienie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uczczenie 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W dniu dzisiejszym zawodnicy wybiegli na trasę o godzinie 11. Do pokonania mieli od 5 km kategoria kobiet i dzieci do 10 km w kategorii mężczyzn i OPEN stylem klasycznym ze startu wspolnego.

I tak w kategorii OPEN na dystansie 10 km zwyciężył Piort Michałek (na zdjęciu głównym, z prawej) reprezentujący team nabiegówkach.pl, jako drugi do mety przybiegł Grzegorz Legierski (na zdjęciu głównym z lewej) również z team nabiegówki.pl ze stratą 1:21 minuty do zwycięzcy, a najniższy stopień podium zajął Jacek Staroń z KrosSki Remsport.

Warto zaznaczyć również wynik Stanisława Gąsienicy, zawodnik startujący w kategorii M4, zajął dziewiąte miejsce w kategorii OPEN, a w swojej był trzeci.

Na starcie nie zabrakło również przedstawicieli naszego portalu. Na solidnym 15. miejscu znalazł się Robert Sadowski, który w swojej kategorii (M4) zajął czwartą pozycję. 19. był Ireneusz Rabski (3m w kat. M2). 21. był Dariusz Ślaga. Sebastian Jarecki zanotował 25. pozycję. Miejsce 37. zajął Andrey Pradun (8m w kat. M2). W kategorii mężczyzn wystartowało 135 zawodników.

Wśród startujących nie zabrakło byłych reprezentantów Polski w biegach narciarskich czy biathlonie. Na starcie pojawił się m.n. Krzysztof Pływaczyk.

W kategorii kobiet na dystansie 5 km zwyciężyła Katarzyna Witek z teamu nabiegowkach.pl (na zdjęciu poniżej - z lewej), drugie miejsce zajęła Iwona Piekarz, a na miejscu trzecim uplasowała się Anna Żółtak. Warto wspomieć też o Barbarze Prymakowskiej, która startując w kategorii K6 zajęła 33 miejsce. Wśród kobiet wystartowało 48 zawodniczek.

Od lewej: Stanisław Gąsienica z Kościeliska, Katarzyna Witek, zwyciężczyni biegu kobiet

Przejdźmy teraz do rywalizacji w kategorii służb mundurowych. W tej rywalizacji w kategorii mężczyzn zwyciężył Piotr Habrat, miejsce drugie zajął wyżej wspomniany Krzysztof Pływaczyk,reprezentujący Wojsko Polskie a na najniższym stopniu podium znalazł się Dariusz Rogala z Odziału Straży Granicznej W Kętrzynie.

Wśrod kobiet zwyciężyła Natalia Kwaśnik, reprezentująca AWL im. Tadeusza Kościuszki, miejsce drugie przypadło Agnieszce Tomaszewskiej, a podium uzupełniła Małgorzata Kalita z WOSZK Zakopane.

Cieszy bardzo fakt, dużego zainteresowania zawodami nie tylko ze strony "amatorow" ale i byłych lub obenych zawodników. Oby więcej takich biegów!