wojtek

Kolejna edycja w ramach Vexa Skiroll Tour miała miejsce w Łabowej, gdzie zawodnicy mierzyli się na dystansie 7,5 km. Zwycięzcą został Wojciech Smykowski, były zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra, reprezentujący Janowice Wielkie.

Kolejny etap Vexa SKiroll Tour miał miejsce w Łabowej, zawodnicy do pokonania mieli 7,5 km z sumą przewyższeń 430 metrów. Zawodnnicy rywalizowali stylem dowolnym jak i klasycznym.

Najlepszy na tym dystansie techniką klasyczną okazał się być Wojciech Smykowski, który dystans pokonał w czasie 30:33, miejsce drugie zajął  Grzegorz Legierski z Teamu nabiegowkach.pl, który stracił niespełna 40 sekund do zwycięzcy. Na miejscu trzecim uplasował się Antokhin Yury, jednak jego strata wyniosła już ponad minutę.

Pierwszą kobietą na mecie, a zarazem jedyną, która uplasowała się w pierwszej dziesiątce stylu klasycznego była Katarzyna Witek z Teamu nabiegowkach.pl/TN Biegówki Wesoła. Czas Pani Katarzyny to 36:17

W stylu dowolnym, na tym samym dystansie zwyciężył Jan Kobryń, z Bystrzycy Kłodzkiej, reprezentujący TN Biegówki Wesoła, czas zwycięzcy to 31:28. Natomiast najszybszą kobietą została Anna Bezulska z NOWA RUDA BIEGA, z czasem 37:37

Zawodnicy rywalizowali również na narotrolkach, które miały napompowane koła. I tak zwycięzcą wśród mężczyzn został Józef Vejnar (33:29), a wśród kobiet triumfowała Patrycja Szwed, reprezentująca TN Biegówki Wesoła/Team Decathlon (44:21).

Na zdjęciu Wojciech Smykowski. Zdięcie dzięki organizatorom.