sztafeta

Ostatni start w ramach Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej to biegi sztafetowe. Meżczyźni rywalizują na dystansie 4x7,5 km, natomiast kobiety do konania mają 4x5 km. Wśród mężczyzn zwyciężyła sztafeta UKS Rawa Siedlce, a u kobiet triumfował KS AZS AWF Katowice.

 

GALERIA FOTO  ponad 140 zdjęć z dzisiejszych zawodów, z trasy oraz z dekoracji. Zapraszamy!

 

Wśrod mężczyzn najlepszą sztafetą dnia dzisiejszego była UKS Rawa Siedlce, w składzie Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Arkadiusz Posiadała, Paweł Klisz. Zwyciężyli oni z przewagą czterech sekund nad KS AZS AWF Katowice (Dawid Bril, Jan Antolec, Wojciech Pelczar, Kacper Antolec). I to między tymi sztafetami do końca trwała rywalizacja o zwycięstwo. Na miejscu trzecim zawody zakończyła reprezentacja UKS Regle Kościelisko,(Mateusz Chowaniak, Andrzej Pradziad, Marcin Rzeszótko, Łukasz Kunc) jednak strata tego zespołu to juz niespełna minuta. 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet rywalizacja nie była już tak zacięta. KLub AZS AWF Katowice od początku miał sporą przewagę nad innymi zespołami, co było miedzy innymi za sprawą startu Justyny Kowalczyk. Zespół opbiegł w składzie Magdalena Czusz, Justyna Kowalczyk, Katarzyna Stokfisz i Martyna Galewicz. Na miejscu drugim ze stratą niespełna dwóch minut znalazł się zespół  LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Miejsce trzecie padło łupem MKS Halicz Ustrzyki Dolne, jednak strata była już dosyć spora. 

WYNIKI KOBIET

wyniki dzięki firmie datasport.pl

 

Natalia Surdyka

 

foto:  Anna Karczewska (PZN)