justyna kowalczyk

Druga część Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywana tradycyjnie na koniec sezonu tym razem zawitała do Jakuszyc. Co więcej, stolicę polskich biegów narciarskich po dwóch latach absencji odwiedziła także Justyna Kowalczyk, i to w jakim stylu. W biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną ze startu wspólnego wywalczyła złoty medal krajowego czempionatu. U Panów złoto powędrowało do Macieja Staręgi.

LISTA STARTOWA TEAM SPRINT F - SENIORKI

LISTA STARTOWA TEAM SPRINT F - SENIORZY

Zawodniczka AZS AWF Katowice prowadziła od początku do końca w biegu ze startu wspólnego. Już na 5. kilometrze miała sporą przewagę nad drugą Sylwią Jaśkowiec, którą ostatecznie pokonała o 2 minuty, uzyskując czas 40:01. Brąz zdobyła Urszula Łętocha, podobnie jak Jaśkowiec reprezentantka klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Jej czas to 46:12, strata już, trzeba przyznać, spora.

Czwarte miejsce powędrowało do najlepszej w kategorii Juniorek A Klaudii Pytel (czas 47:36). Pierwsza na mecie wśród zawodniczek U23 Andżelika Szyszka, piąta OPEN. Druga w kategorii Juniorek A Klaudia Kołodziej (7. OPEN), a trzecia Iwona Piekarz (9. OPEN). Drugi czas wśród zawodniczek U23 dla Katarzyny Sokfisz z AZS AWF Katowice, a trzeci dla Joanny Bronisz (10. OPEN).

Panowie mieli do pokonania dwa razy dłuższy dystans, niemal od samego początku do końca (nie licząc pomiaru na 25. kilometrze) stawce przewodził Maciej Staręga i to biegacz z Siedlec został mistrzem Polski na 30 km klasykiem. 3 sekundy stracił do niego drebrny medalista Dominik Bury z MKS Istebna, najlepszy w kategorii U23. Brąz wywalczył z kolei bezkonkurencyjny Junior A, Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Jego od zwycięzcy dzieliło 11 sekund.

Tym samym w pokonanym polu pozostali pozostali kadrowicze-seniorzy, czyli Paweł Klisz i Jan Antolec sklasyfikowani odpowiednio na 4. i 5. miejscu. Na szóstej lokacie młodszy z braci Antolec, Kacper. - drugi w kategorii U-23.