róża łyjak

W ramach ostatniego dnia Festiwalu Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej rozegrano nie tylko bieg na 25 kilometrów klasykiem, ale na nieco ponad dwa razy krótszym dystansie, czyli 12 kilometrów, także klasykiem. Zwyciężył Krzysztof Małkiński z UKS-u Hubal Białystok. W stawce mieliśmy aż 5 naszych zawodników ze Skipol TEAMU, najlepiej wypadł 9. Wojciech Wojtyła.

 

Małkiński dystans 12 kilometrów pokonał w czasie 36 minut i 46 sekund i odniósł zwycięstwo zarówno w całych zmaganiach, jak i w kategorii M-20. Drugie miejsce wywalczył Martin Svarc. Rok młodszy od Małkińskeigo Czech stracił do lidera 38 sekund. Nagrodę za miejsce na podium zdobył także Maciej Zdziechowski, uczeń SMS Szczyrk, z czasem 39:46. Kolejne lokaty także dla biało-czerwonych: Mateusza Szczotki, Kacpra Janowskiego i Oskara Wysockiego.

 

Spośród 5 zawodników Skipol Teamu najwyższe, 9. miejsce, zajął Wojciech Wojtyła, jego czas to 41 minut i 3 sekundy, 7. miejsce w kategorii M-20. Na 13. lokacie zmagania ukończył 2. w kategorii M-30 Ireneusz Rabski, a na 16. pozycji uplasował się Robert Sadowski – 1. miejsce w kategorii M-50 z wynikiem 44:10. Hubert Paszkowski także z naszego skipolowego zespołu to z kolei 24. miejsce (46:20), a Dariusz Rogala 39. (czas 49:22).

 

Kobiety także rywalizowały dzisiaj na 12 kilometrów. Szans rywalkom nie dała Czeszka Klara Moravcova, osiągając czas lepszy o niemal 4 minuty od drugiej na mecie Róży Łyjak, zwyciężczyni w kategorii K-20. Trzecia linię mety przekroczyła Aleksandra Fundanicz, zdobywając także drugą lokatę w kategorii K-30. Dalej znalazła się Aleksandra Ciepiela, Beata Nowok i Niemka Insa Uhlig.

 

WYNIKI 12 CT OPEN

WYNIKI 12 CT KOBIETY

 

KaEn