OOM 2018

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2018 w dyscyplinie biegi narciarskie znajduje się na półmetku. Dotychczas rozegrano dwie z czterech zaplanowanych konkurencji: sprinty indywidualne stylem dowolnym oraz biegi łączone (kat.A) i dystanse łyżwą. Przed uczestnikami imprezy jeszcze dystanse klasykiem i team sprnty. Jak wyglądają klasyfikacje po dwóch dniach zawodów?

 

NEW!

Lista startowa biegów indywidualnych klasykiem - 24.02.2018

LISTA STARTOWA

 

Zacznijmy od klasyfikacji wojewódzkiej. W biegach narciarskich startują reprezentanci siedmiu województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

Zdecydowanie prowadzi województwo małopolskie z zdobyczą punktową wynoszącą 235 zgromadzonych oczek. 154 punkty zdobyli zawodnicy z województwa śląskiego, a 79 trzecie w tej klasyfikacji województwo lubelskie.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA WOJEWÓDZTW PO 2 DNIACH

 

Klasyfikacja punktowa to prowadzenie klubu MULKS Tomaszów Lubelski (trener Waldemar Kołcun), młodzi tomaszowianie zdobyli do dzisiaj 78 punktów. Drugie miejsce dla MKS Karkonosze Jelenia Góra (trenerzy Mieczysław Skowron, Piotr Skowron, Adrian Cheba i Karolina Maruszczak) i 74 oczka. Goni ich kolejny klub w tym rankingu KS Jedność Nowy Sącz (trener Dawid Damian). Sądeczanie mają już 73 punkty.

Kolejne kluby:

4. LKS Markam Wiśniowa Osieczany (trener Anna Bubula) - 48pkt

5. MKS Istebna ( trener Mirosław Kapaś)  - 40pkt

6. LKS Witów SKI Mszana Górna (trener Krzysztof Jarosz) - 38pkt

KLASYFIKACJA KLUBOWA PO 2 DNIACH       KOREKTA!

 

 

Jak wyglądą klasyfikacja medalowa po dwóch dniach? Prowadzi małopolskie ( 3 złote-5 srebrnych - 2 brązowe). Identyczną ilość medali złotych zdobyli zawodnicy ze Śląska (3-1-2) jednak w drugich i trzecich loakatach na podium ulegają rywalom. Trzecie miejsce dla woj. lubelskiego (czyli klubu MULKSGrupa Oscar Tomaszów Lubelski) ze zdobyczą 1-1-2. Województwo dolnąśląskie to 1-0-1 i gospodarze imprezy woj. podkarpackie 0-2-1. Bez medalu na razie województwa mazowieckie i podlaskie.

KLASYFIKACJA MEDALOWA

 

I jeszcz klasyfikacja punktowa poszczególnych zawodników, przypomnijmy, że w zawodach w kategoriach juniorów/ek A ('98'99) i B ('00'01) bierze udział 90 zawodników. Wszystkie konkurencje są rozgrywane na trasach im. Stanisława Nahajowskiego Pod Żukowem w Ustjanowej k/Ustrzyk Dolnych.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA INDYWIDUALNA

 

Tabele wszystkich wymienionych klasyfikacji przygotował Krzysztof Lachowski z POZN, dziękujemy bardzo.

Sporą ilość zdjęć można zobaczyć na stronie sport.ustrzyki-dolne.pl  TUTAJ zdjęcia z II dnia zawodów.

 

red