rucka

Juniorki i juniorzy B ('00'01) walczyli dzisiaj w Ustjanowej o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 w biegach dystansowych stylem dowolnym. Złoto wywalczyli Eliza Rucka z MKS Istebna i Michał Boreczek z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk.

Juniorki rywalizowały dzisiaj na dystansie 7,5 kilometrów stylem dowolnym. Czas złotej medalistki Ruckiej to 24:46,5 minuty. 10.9 sekundy do Ruckiej straciła srebrna medalistka biegu Izabela Marcisz z ST Prządki Ski/SMS Zakopane, brąz dla Magdaleny Kobielusz z SSR LZS Szczyrk/SMS Szczyrk. Strata brązowej medalistki to już 52,7 sekundy.

Kolejne miejsca zajęły:

4. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna/SMS Szczyrk - strata 2:24,2 minuty

5. Kamila Borkowska - UKS Rawa Sieldce/SMS Szczyrk - strata 2:31,3 min

6. Luiza Motyka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Szczyrk - strata 2:49,1 min

Bieg ukończyło 30 zawodniczek.

WYNIKI JUNIORKA B 7,5km F 22.02.2018   dzięki pifsport.pl

Złoto OOM 2018 w biegu juniorów wywalczył Michał Boreczek z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk, wyprzedzając faworyta dzisiejszej konkurencji Dawida Damiana z KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane o 1,1 sekundy. Srebro dla Dawida, brąz dla Jana Żółkiewskiego z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ze stratą 1:06,3 minuty. Pozostałe miejsca dla :

4. Grzegorz Zawada - MKS Istebna/SMS Szczyrk - strata 1:44,2 minuty

5. Maciej Zdziechowski - MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk - strata 2:22,5 minuty

6. Wojciech Wojtyła - MKS Istebna/SMS Szczyrk - strata 2:55,8 minuty.

Bieg w tej kategorii ukończyło 23 zawodników, strata ostatniego z nich wyniosła ponad 13 minut.