haratyk

Druga konkurencja Mistrzostw Polski juniorów A ('98'99) rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2018 to biegi łączone (skiathlon) na dystansach 5CL + 5F kobiet i 10CL + 10F mężczyzn. Złtymi medalistami zostali Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa Osieczany i Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Biegi łączone (skiathlon) rozgrywane są ze startu wspólnego, zawodniczki i zawodnicy najpierw pokonują swój dystans stylem klasycznym, po czym po zmianie nart i kijów ruszają na identyczny dystans stylem dowolnym. W biegu juniorek A ('98'99) zwyciężyła zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany Weronika Kaleta zawodniczka trener Anny Bubuli, którą w zakopiańskiej SMS opiekuje się trener Tomasz Sobański.

Czas Weroniki to 31:56,7 minuty.

Po pierwszej części biegu (klasyk) na prowadzeniu znajdowała sie trójka medalistek jako pierwsza na pit stop (strefa zmiany nart) wpadła Klaudia Kołodziej, przed Kaleta i Klaudią Pytel. Panie miały już ponad minutową przewagę nad resztą stawki. Kaleta jednak zdecydowanie lepiej czuła się w biegu stylem dowolnym i jej końcowa przewaga nad rywalkami wyniosła 16,7 sekundy nad Kołodziej i 1,24min nad Pytel. Tak więc medal srebrny dla Klaudii Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna/SMS Zakopane, podopiecznej Krzysztofa Jarosza (klub). Brąz dla Klaudii Pytel z SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk.  Pozostałóe miejsca w biegu to:

4. Natalia Bury - WSS Wisła w Wiśle - strata 2:33,3 minuty

5. Iwona Piekarz -LKS Markam Osieczany/SMS Zakopane - strata 3:14,9 minuty

6. Marta Kocemba - LKS Cerbud Ptaszkowa/SMS Zakopane  - strata 3:39,8 minuty.

Konkurencję ukończyło 15 zawodniczek  w tej kategorii, strata osteniej z nich wynosiła już ponad 15 minut.

 

WYNIKI SKIATHLON JUNIORKA A 22.02.2018      dzięki pifsport.pl

 

Bieg juniorów A na łącznym dystansie 20 kilometrów to zdecydowane zwycięstwo Mateusza Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka. Ponad dwuminutowa przewaga zawodnika NKS Trójwieś Beskidzka to prawdziwy nokaut dla rywali i drugi złoty medal imprezy. Zresztą można podejrzewać, że Mateusz mając już ponad minutę przewagi po części klasycznej, dystans stylem dowolnym miał już pod pełną kontrolą. Jego czas to 53:07,1 minuty. Dwa pozostałe miejsca na podium to zawodnicy KS Jedność Nowy Sącz (trener Dawid Damian) Maciej Popieluch zdobył medal srebrny (strata 2:26,5 minuty), a Wiktor Czaja (SMS Zakopane i akdra młodzieżowa) medal brązowy (strata 3:01,3 min).

Kolejne lokaty dla:

4. Michał Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra - strata 3:37,9 min

5. Łukasz Bachleda - KS Obidowiec Obidowa - strata  5:22,9 minuty

6. Krzysztof Puda - LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - strata 8:30,6 minuty.

Bieg ukończyło 13 zawodników, strata osatniego wyniosła prawie 20 minut.

 

WYNIKI SKIATHLON JUNIOR A 22.02.2018       dzięki pifsport.pl

red

foto.pzn.pl