haratyk

Pierwsza konurencja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zaczęła sie dzisiaj w Ustjanowej. Kategorie juniorów i juniorek A i B walczą dzisiaj w sprintach indywidualnych stylem dowolnym. Pierwsze komplety medali znalazły już swoich właścicieli. Gratulujemy!

 

aktualizacja z godz.18.10.

Zamieszczamy listy startowe na jutrzejsze biegi łączone kategorii juniorek i juniorów A ('98'99) oraz biegów dystansowych stylem dowolnym juniorek i juniorów B ('00'01).

LISTA STARTOWA na 22.02.2018 (wtorek)

 

 

Poznaliśmy pierwszych medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2018, oraz rozgrywanych w ramach imprezy Mistrzostw Polski Juniorów A. Walki na trasie nie brakowało, szczególnie w półfinałach kilka biegów musiał rozstrzygnąć foto finisz, jednak co najważniejsze obeszło się bez kontrowersyjnych sytuacji.

W pierwszych trójkach nie zaszło wiele zmian po kwalifikacjach jednak dla porządku podajemy miejsca na podium:

 

juniorki B ('00'01)

1. Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane (na zdjęciu poniżej)

2. Eliza Rucka - MKS Istebna

3. Izabela Marcisz - ST Prządki Ski/SMS Zakopane (jedyna z zawodniczek akdry młodzieżowej, która nie startowała w rozegranych w Niemczech zawodów FIS OPA Cup)

 

skinder

 

juniorka A ('98'99)

1. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna (na zdjęciu poniżej)

2. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany/SMS Zakopane

3. Iwona Piekarz - LKS Markam Wiśniowa Osieczany/SMS Zakopane

 

kolodziej

 

juniorzy B ('00'01)

1. Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane

2. Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

3. Bartosz Głaz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane

 

junior A ('98'99)

1. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka (na zdjęciu głównym)

2. Wiktor Czaja - KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane

3. Michał Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra

To jedyna kategoria zawodów, gdzie panowie zachowali kolejność z eliminacji.

 

 WYNIKI OFICJALNE dzięki firmie pifsport.pl

 

 

Kto wygrał kwalifikacje:

junior A ('98'99)

1. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka 3:37,75 min

2. Wiktor Czaja - KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane - strata 11,64s

3. Michał Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra - starta 12,99 sekundy

 

juniorka A ('98'99)

1. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany - czas 3:07,23 min

2. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna - strata 4,05 sekundy

3. Iwona Piekarz - LKS Markam Wiśniowa Osieczany - strata 21,59 sekundy

 

Juniorzy B ('00'01)

1. Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane - 3:38,95 min

2. Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - strata 0,15 sekundy

3. Michał Boreczek - MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk - strata 1,02 sekundy

 

juniorki B ('00'01)

1. Eliza Rucka - MKS Istebna - czas 03:03,79

2. Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski/SMS Zakopane - strata - 2,61 sekundy

3. Izabela Marcisz - ST Prządki Ski/SMS Zakopane - strata 9.07 sekundy

 

WYNIKI KWALIFIKACJI (nieoficjalne) dzieki pifsport.pl

 

kace

foto.pzn.pl