bury

Trzeci dzień pierwszej części Mistrzostw Polski w Jakuszycach to rozgrywane po raz drugi w historii MIX Team sprinty, w któych triumfował zespół MKS IStebna reprezentowany przez Elizę Ruckę i Dominika Burego, który tym samym powiększył swoją medalową kolekcję krajowego czempionatu.

 

Eliza Rucka i Dominik Bury już w półfinale pokazali, że będą się liczyć w walce o złoto. Każdy z członków Teamu miał do pokonania trzy okrążenia sprinterskie o długości 1439 metrów każde. Zawodnicy MKS Istebna wygrali półfinał B z łącznym czasem 20:55,86 i  i o 0,3 sekundy pokonali drugich na mecie, czyli Martynę Galewicz i Jana Antolca. Drugi półfinał padł łupem Katarzyny Stokfisz i Kacpra Antolca z AZS AWF Katowice z czasem 21:46,95 przed klubem MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w skłądzie Monika Skinder i Bartosz Głaz.

 

PÓŁFINAŁ A

PÓŁFINAŁ B

 

W finale także duet z Istebnej pozostał niepokonany, zdobywając złoty medal z czasem 20:28,15 sekundy. Srebro wywalczył pierwszy zespół AZS AWF Katowice - Martyna Galewicz i Jan Antolec. Trzecie miejsce dla NKS Trówjieś Beskidzka w składzie Agata Warło i Mateusz Haratyk ze stratą ponad 10 sekund.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KaEn