jaskowiec

Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów to biegi dystansowe stylem łyżwowym. Tym razem złoty medal u Pań powędrował do Sylwii Jaśkowiec, a wśród panów zwyciężył Dominik Bury. Wczoraj jednak organizatorzy zaliczyli wpadkę zapominając, że medali MP nie mogą dostać zawodnicy z zagranicy…

 

 

Zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany uzyskała czas 28:09 i o 34 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Ewelinę Marcisz. Trzecie miejsce w zawodach FIS zajęła Ukrainka Marina Antrybor ze stratą 45 sekund do Sylwii Jaśkowiec. Czwarta lokata powędrowała do jej rodaczki Valentyny Shevchenko, a piąta do Martyny Galewicz, która tym samym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, ponieważ zawodnicy z zagranicy nie mogą zdobyć krążków krajowego czempionatu. O tym zdali się wczoraj zapomnieć organizatorzy, którzy wręczyli medale sprintów… Litwinom, pomijając Pawła Klisza i Jana Antolca, którym to należały się krążki. Jak poinformował nas wczoraj Jan Winkiel, Marketing Manager Polskiego Związku Narciarskiego, dziś dekoracje za wczorajsze biegi zostaną powtórzone – oddzielnie dla MP Seniorów, Młodzieżowe MP i zawody FIS… Nie można zapomnieć, że ósme miejsce w ogóle, a czwarte wśród Polek wywalczyła młodziutka Eliza Rucka z MKS Istebna. Tuż za nią znalazły się Urszula Łętocha i Izabela Marcisz.

 

WYNIKI MP SENIORÓW KOBIET

WYNIKI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI KOBIET

WYNIKI OPEN

WYNIKI ZAWODÓW FIS KOBIET

 

U panów na 15 kilometrów łyżwą na czele stawki uplasował się Dominik Bury. Reprezentant MKS Istebna uzyskał 43:14 i o 42 sekundy wyprzedził srebrnego medalistę Jana Antolca. Brąz wywalczył z kolei Paweł Klisz, który na pokonanie 15 kilometrów potrzebował dokładnie 45 minut. Tylko o sekundę gorszy czas zanotował Mateusz Haratyk, który musiał pogodzić się z czwartą lokatą, a na 5. zawody ukończył Kamil Bury, szóstkę uzupełnił Mateusz Chowaniak, a siódme miejsce należało do Andrzeja Pradziada.

 

WYNIKI MP SENIORÓW MĘŻCZYZN

WYNIKI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN

WYNIKI OPEN

WYNIKI ZAWODÓW FIS MĘŻCZYZN

 

GALERIA FOTO foto.skipol

 

 KaEn