MPS 2017

Ostatnia konkurencja Mistrzostw Polski w biegach narciarskich 2017 rozgrywanych na Polaniej Jakuszyckiej to biegi sztafetowe 4x10 mężczyzn i 4x5 km kobiet. W obu konkurencjach wygrały sztafety klubowe AZS AWF Katowice.

 

W sztafetach startują czterosobowe zepsoły klubowe, dwie pierwsze zmiany biegną stylem klasycznym, dwie ostatnie stylem dowolnym.

Konkurencją samą dla siebie okazały się sztafety akademików z Katowic, które zwyciężyły zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet.

Sztafeta męska biegła w składzie Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki i Kacper Antolec, czas zwycięzców to 52:11,69 minuty. Srebro dla UKS Regle Kościelisko w składzie Andrzej Pradziad, Mateusz Chowaniak, Łukasz Kunc i Marcin Rzeszótko (strata 6,31 sekundy), brąz to UKS Rawa Siedlce - Arkadiusz Posiadała, Maciej Staręga, Daniel Iwanowski i Paweł Klisz (strata 6,89s).

Kolejne lokaty dla:

4. MKS Istebna - Kamil Bury, Mikołaj Michałek, Grzegorz Zawada, Dominik Bury (+1,14 min)

5. KS Jedność Nowy Sącz - Wiktor Czaja, Łukasz Marmol, Maciej Popieluch, Damian Dawid (+5,14min)

6. MKS Karkonosze I - Oskar Wysocki, Michał Boreczek, Maciej Zdziechowski, Adrian Cheba (12,24min)

 

Walka o miejsca na podium była w tym roku bardzo wyrównana, niecałe siedem sekund dzieliło brązowych medalistów dzisiejszej rywalizacji od złotego medalu. Różnica pomiędzy drugą i trzecią sztafetą wynosząca 58 setnych sekundy to mrugnięcie oka, którego na polskich trasach nie było od lat. Dokładnie tyle zabrakło Pawłowi Kliszowi do uciekającego przed nim zawodnikowi z Kościeliska. Dodajmy, że Klisz uzyskał lepszy czas od Marcina Rzeszótki o prawie półtorej minuty. Zabrakło dosłownie centymetrów. Czas ostatniej zmiany należy do Dominika Burego z MKS Istebna, który pokonał rywali o ponad minutę, do medalu zabrakło jednak sporo.

 

WYNIKI SZTAFET MĘŻCZYZN

 

W biegu pań za zawodniczkami AZS AWF Katowice (Katarzyna Stokfisz, Kornelia Kubińska, Magdalena Czusz i Martyna Galewicz)  uplasowały się zawodniczki UKS Regle Kościelisko (Justyna Pradziad, Emilia Nawara, Magdalena Kozielska i Kamila Gąsienica) i MKS Halicz Ustrzyki Dolne (Ewelina Marcisz, Kinga Polityńska, Andżelika Szyszka i Luiza Motyka). Kolejne lokaty to:

4. UKS Rawa Sieldce I - Justyna Stefaniuk, Joanna Bronisz, Kamila Borkowska, Anna Staręga

5. LKS Wiśniowa Osieczany - Urszula Łętocha, Weronika Kaleta, Iwona Piekarz, Karolina Kaleta

6. KLS Witów Ski Mszana Górna - Justyna Kołodziej, Klaudia Kołodziej, Ewelina Kołodziej, Gabriela Drawiec

 

W biegu pań przewaga klubu z Katowic byłą miażdżąca, ponad 4 minuty straty zanotowały zawodniczki Regli. Kolejne sztafety przybiegały na metę w sporych odstępach czasowych. Klasą samą dla siebie okazała się startująca w zespole Halicza Ustrzyki na pierwszej zmianie Ewelina Marcisz, która "dołożyła" drugiej na wystrzale Uli Łętosze 47 sekund.

 

WYNIKI SZTAFET KOBIET

wyniki - datasport.pl

 

red

 

na zdjęciu srebrne sztafety UKS Regle Kościelisko, źródło- profil FB Megi Kozielskiej