Koljeną konkurencją rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostw Polski Seniorów był MIX Team Sprint techniką dowolną. Pierwszymi Mistrzami Polski w tej nowej konkurencji zostali zawodnicy AZS AWF Katowice Kornelia Kubińska i Jan Antolec. Pozostałe miejsca na podium również dla zawodników katowickiej AWF.

 

MIX Team Sprint, czyli Team Sprint w którym startuje kobieta i mężczyzna, zadebiutował w tym sezonie na Mistrzostwach Polski Seniorów. Sens rozgrywania takiej konkurencji, zwłaszcza gdy dwa dni wcześniej rozgrywano "klasyczny" Team Sprint jest co najmniej dyskusyjny. Niemniej jednak, pierwszymi historycznymi Mistrzami Polski w tej konkurencji zostali Kornelia Kubińska i Jan Antolec, a komplet medali wywalczyli zawodnicy reprezentujący AZS AWF Katowice.

 

Drugie miejsce ze stratą 25,8 s zajęli Martyna Galewicz i Dawid Bril, a na trzeciej pozycji uplasowali się Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec. Ich strata wyniosła 27,4 s.

 

Na czwartym miejscu uplasowali się reprezentanci UKS Rawa Siedlce Anna i Maciej Staręga. Oczywiście Maciek odrabiał straty siostry, ale do podium zabrakło ponad 20 s. Podobnie sytuacja miała się  przypadku drugiej sztafety z Siedlec, którą Paweł Klisz zdołał wyciągnąć na 9. miejsce.

 

Na piątym miejscu uplasowali się Magdalena Kozielska i Mateusz Chowaniak z UKS Regle Kościelisko, a szóste miejsce zajęli Eliza Rucka i Kamil Bury z MKS Istebna.

 

WYNIKI (datasport)

 

foto: PZN 

 

huk