Koleje biegi narciarskie z cyklu Polbank-Cup rozgrywane są na trasach Wisły-Kubalonki.W fatalnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu ze śniegiem juniorzy i juniorki B mieli do pokonania dystans 5 kilometrów stylem dowolnym.W juniorkach po raz 5 w tegorocznym Polbank-Cup-ie zwyciężyła zawodniczka MUKN Pod Stróżą Miszkowice Marzena Maciulewicz (FOTO).Zawodniczka ,która będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Młodzieży Europy (EYOWF Liberec 2011) oprócz 5 zwycięstw, dwukrotnie zajmowała druga lokatę.Jej przewaga nad drugą w klasyfikacji generalnej Dominiką Hulawy z MKS Istebna wzrosła po dzisiejszym biegu do 170 punktów.Hulawy, która zajęła dzisiaj drugą lokatę,tracą prawie pół minuty, także jedzie do Liberca.Trzecie miejsce i jest to największa niespodzianka w tej kategorii, wywalczyła zawodniczka Wisły Ustronianki Dorota Pilch.3 sekundy do podium zabrakło Sabinie Śpiewak z MKS Wodzisław Śląski, piąta lokata dla Magdaleny Czusz z Tomaszowa Lubelskiego, a szóste miejsce zajęła Dominika Bielecka także z Wodzisławia.W kategorii juniorów B, po raz pierwszy stanął na podium i to od razu na najwyższym stopniu Patrycjusz Polok z MKS Istebna.Polok zajmuje jak na razie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.Drugie miejsce dla Konrada Motora z UKS Regle Kościelisko, lidera cyklu, który stracił do zwycięzcy 1,2 sekundy.Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Kukuczka z NKS Trójwieś Beskidzka.Niewielką stratę do medalu, tylko 1,3 sekundy zanotował Robert Bieda z Sołtysianie Stare Bystre sklasyfikowany na czwartym miejscu.Piąte miejsce zajął zawodnik z UMKS Marklowice Artur Ferens, a szóste zwycięzca ostatniego biegu w Zakopanem Sven Rakoszek z Karlika Przezchlebie.Motor, Kukuczka i Bieda będą reprezentować Polskę w EYOWF w Czechach.