boczkowska2

Podczas gdy w Lahti czołowi biegacze i biegaczki świata rywalizują o medale światowego czempionatu, na krajowym podwórku w szranki staje młodzież. Pierwszego dnia konkurencji narciarstwa klasycznego na trasach w Zakopanem rozgrywany jest sprint techniką klasyczną. Mamy już wyniki kwalifikacji.

W kategorii Junior A, w której wystartowało 16 chłopców na czele stawki uplasował się Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, pokonując drugiego Arkadiusza Posiadło z UKS Rawa Siedlce o niewiele ponad 3 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Patryk Borkowski z tego samego klubu. Słabiej wypadł stawiany w roli faworyta Mateusz Haratyk – reprezentant NKS Trójwieś Beskidzka znalazł się dopiero na 6. lokacie.

WYNIKI JUNIOR A

W kategorii Juniorek A kwalifikacje zwyciężyła Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna przed Justyną Pradziad z UKS Regle Kościelisko i Agatą Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Przewaga wynosiła 7 sekund. Na trasę również wybiegło, tak jak u chłopców, 16 zawodniczek.

WYNIKI JUNIOREK A

U chłopców w kategorii Junior B pierwsze miejsce zapisał na swoim koncie Wiktor Czaja z Nowego Sącza, który o niespełna 6 sekund wygrał z Oskarem Wysockim z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.  Trzecie miejsce to kolejny zawodnik z Nowego Sącza – Damian Dawid.

WYNIKI JUNIOR B

U Juniorek B dwie najbardziej rozpoznawalne żeńskie twarze polskich biegów młodzieżowych. Na czele – Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Na trzeciej lokacie największa niespodzianka sprinterskich mistrzostw Polski, złota medalistka z Jakuszyc Monika Skinder. Druga – Klaudia Pytel z SRR LZS Sokół Szczyrk. Różnice w czołówce minimalne, mieszczące się w granicy 0,6 sekundy.