bieg na igrzyska

Dziś na Jamrozowej Polanie w Dusznikach w ramach Pucharu Grupy Azoty rozgrywane były biegi indywidualne stylem dowolnym.

W kategorii senior + junior A, którzy dziś rywalizowali na dystansie 10 km, ponownie wygrał Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka / SMS Szczyrk, drugie miejsce ze stratą 16,5 s zajął Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a trzeci był Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka.

1. HARATYK Mateusz - NKS Trójwieś Beskidzka / SMS Szczyrk - 22:36.5
2. JURCZAK Tomasz - MUKN Pod Stróżą Miszkowice +16.5
3. FOJCIK Wojciech - NKS Trójwieś Beskidzka +36.4
4. POPIELUCH Maciej - KS JEDNOŚĆ Nowy Sącz / SMS Zakopane +43.6
5. MICHAŁEK Mikołaj - MKS Istebna +1:11.0
6. PIERGIES Maciej - MKS Halicz Ustrzyki Dolne +2:11.6

Również juniorzy B mieli do pokonania 10 km, oczywiście stylem dowolnym. Wygrał Dawid Damian  KS JEDNOŚĆ Nowy Sącz / SMS Zakopane, a jego czas 23:10.6 był trzecim czasem dnia! Drugie miejsce zajął klubowy kolega Dawida Wiktor Czaja, który do zwycięzcy stracił 41,7 s. Trzecie miejsce zajął Marek Welusz SSR LZS SOKÓŁ Szczyrk / SMS Szczyrk.

1. DAMIAN Dawid - KS JEDNOŚĆ Nowy Sącz / SMS Zakopane - 23:10.6
2. CZAJA Wiktor - KS JEDNOŚĆ Nowy Sącz / SMS Zakopane +41.7
3. WELUSZ Marek - SSR LZS SOKÓŁ Szczyrk / SMS Szczyrk +58.1
4. GŁAZ Bartosz - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski / SMS Zakopane +1:26.5
5. WYSOCKI Oskar - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / SMS Szczyrk +1:26.9
6. PUDA Krzysztof - LKS Klimczok Bystra / SMS Szczyrk +2:03.2

W grupie seniorka + juniorka A podobnie jak wczoraj zwyciężyła Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka. Jej czas to 13:05.0. Druga, ze stratą 7,4 s, była Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a na trzecim miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka z Trójwsi Jana Kawulokova. Panie rywalizowały dziś na 5 km.

1. WARŁO Agata - NKS Trójwieś Beskidzka - 13:05.0
2. TRZASKA Karolina - MUKN Pod Stróżą Miszkowice +7.4
3. KAWULOKOVA Jana - NKS Trójwieś Beskidzka +42.6
4. ŁYJAK Róża - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / SMS Karpacz +53.8
5. BURY Natalia - WSS Wisła / SMS Szczyrk +55.3
6. BIELECKA Anna - UKS Rawa Siedlce +1:18.6

Również na dystansie 5 km rywalizowały juniorki B. W tej kategorii wygrała, uzyskując najlepszy czas dnia (12:46.0), Monika Skinder MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Drugie miejsce (czwarte open), ze stratą 30,9 s zajęła Eliza Rucka MKS Istebna. Na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Pytel SSR LZS SOKÓŁ Szczyrk / SMS Szczyrk.

1. SKINDER Monika - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski - 12:46.0
2. RUCKA Eliza - MKS Istebna +30.9
3. PYTEL Klaudia - SSR LZS SOKÓŁ Szczyrk / SMS Szczyrk +40.9
4. WOJTYŁA Marcelina - MKS Istebna / SMS Szczyrk +47.8
5. GRUSZKA Kamila - NKS Trójwieś Beskidzka / SMS Szczyrk +48.0
6. BOCZKOWSKA Kamila - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / SMS Karpacz +51.0

Juniorzy C mieli do pokonania 3 km, najszybciej z tym dystansem uporał się Bartosz Cielniak MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, a zajęło mu to 6:51.8. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Dawid Ciećko +1,6 s, a na miejscu trzecim uplasował się Robert Bugara UKS Regle Kościelisko + 4,8 s.

1. CIELNIAK Bartosz - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski - 6:51.8
2. CIEĆKO Dawid - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski +1.6
3. BUGARA Robert - UKS Regle Kościelisko +4.8
4. SOBICZEWSKI Piotr - UKS Rawa Siedlce +8.6
4. JUROSZEK Antoni - MKS Istebna +8.6
6. FERENC Jakub - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski +9.3

Wśród juniorek C, rywalizujących na dystansie 3 km, wygrała Magdalena Kuśmierz MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski osiągając czas 7:58.0. Na drugim miejscu, ze stratą 12,4s, uplasowała się Sabina Lizis, a trzecia była Kinga Polityńska +17,5 s, obie MKS Halicz Ustrzyki Dolne

1. KUŚMIERZ Magdalena - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski - 7:58.0
2. LIZIS Sabina - MKS Halicz Ustrzyki Dolne +12.4
3. POLITYŃSKA Kinga - MKS Halicz Ustrzyki Dolne +17.5
4. SZKURAT Irena - WKS Zakopane / SMS Zakopane +19.9
5. KOŁODZIEJ Ewelina - LKS Witów ski Mszana Górna +22.7
5. KOHUTOVA Karolina - NKS Trójwieś Beskidzka +22.7

Wśród chłopców juniorów D po raz kolejny w tym sezonie wygrał Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy MKS Istebna Jan Zawada i Kamil Kajzar, dzieliło ich 0,2 s, a do zwycięzcy stracili pół minuty.

1. GAZUREK Łukasz - NKS Trójwieś Beskidzka - 7:26.1
2. ZAWADA Jan - MKS Istebna +29.9
3. KAJZAR Kamil - MKS Istebna +30.1
4. JANOCHA Michał - MUKS Podkarpacie Jedlicze +52.4
5. BOŚ Gabriel - WSS Wisła +55.4
6. KRAWCZYK Bartłomiej - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra +55.5

Natomiast najlepszą juniorką D okazała się Hanna Popko UKS HUBAL Białystok, jej czas to 8:56.0. Drugi miejsce, ze stratą 1,3 s zajęła Daria Szkurat WKS Zakopane / SMS Zakopane, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Rozalia Prokurat UKS RAWA Siedlce +3,7 s.