LRGA

Czwarta edycja Ligi Podkarpacko - Lubelskiej w Tomaszowie Lubelskim to dzisiejsze biegi stylem dowolnym na trasach Siwej Doliny. Niestety tym razem frekwencja nie dopisała, kluby z Podkarpacia z wyjątkiem LUKS Ustjanowa nie podjęły walki z gospodarzami.

 

Liga Podkarpacko-Lubelska to jedna z liczniejszych Lig Regionalnych w Polsce. To oprócz MULKS Grupy Oscar Tomaszów Lubelski także kluby z Podkarpacia: MKS Halicz Ustrzyki, MUKS Podkarpacie Jedlicze, KS Speed Jasło i Lotnik Ustjanowa. Dzisiaj w Tomaszowie byli tylko zawodnicy trenera Marka Konopki z Ustjanowej.

Szkoda, pogoda w Tomaszowie była dzisiaj wymarzona do biegania, słońce , lekki mróz i bardzo dobrze przygotowane trasy.

Szef zawodów w Tomaszowie Lubelskim Waldemar Kołcun jest rozczarowany absencją klubów z Podkarpacia. Szkoda, poczułem się nieswojo, mamy fajną imprezę dla dzieci, nie musimy ich już wozić po całej Polsce, dlatego jak słyszę, że niektórych klubów nie było stać na przyjazd do nas, to nie wiem jak to rozumieć. Sprawdziłem, koszt busa to około 600zł, to chyba nie majątek.

Przygotowaliśmy się na przyjęcie gości, goście z jednym wyjątkiem nie dopisali - dodał.

 

Wspaniale przygotowana trasa, wspaniałe warunki, nawet przez chwilę nie rozważaliśmy odwołania wyjazdu do Tomaszowa. Nie rozumiem absencji pozostałych klubów z Podkarpacia - powiedział nam Marek Konopka trener ekipy z Ustajnowej. Odpowiedzi na dalsze pytania nie było, zapanowało wymowne milczenie.

 

W poszczególnych kategoriach stawali na podium:

junior E - 2000m F

1. Szymon Bełz

2. Maciej Dubas

3. Antoni Żółkiewski  (wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)

 

juniorka E - 2000m F

1. Weronika Juzeluk

2. Weronika Łysko

3. Karolina Kuć  (wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)

 

junior D - 4000m F

1. Emil Koper

2. Kajetan Kulczyński

3. Szymon Dziura (wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)

 

juniorka D - 4000m F

1. Kamila Harbuz

2. Wiktoria Chwostyk  (obie MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)

3. Marta Chwostyk - LUKS Ustjanowa

 

junior C - 6000m F

1. Bartosz Cielniak

2. Emil Pleskacz

3. Dawid Ciećko (wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)

 

juniorka C - 6000m F

1. Magdalena Kuśmierz

2. Anna Berezecka

3. Weronika Nieściór (wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)

 

WYNIKI TOMASZÓW 15.02.2017

GALERIA FOTO foto.Paweł Żółkiewski

Prosze zwrócić uwagę na zdjęcia z podium, w końcu zaczyna się przyjmować u nas światowy zwyczaj pokazywania nart na podiach. Sponsorzy to widzą ;)

 

W ramach ligi rozegrano także zawody dla najmłodszych biegaczy narciarskich w grupie dziewięciolatków i młodszych. Tutaj miejsca na podium zajęli Oskar Gumieniak i Michał Bartmański, a w biegu dziewcząt Aleksandra Butyńska i Maja Sikora (wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).

 

komentarz redakcji:

Dla mnie jako koordynatora Ligi Małopolskiej sytauacja (absencja podkarpacia) tym bardziej niezrozumiała, że koordynator ma obowiązek być na zawodach swojej regionalnej ligi. Koordynator z Ustrzyk nie dojechał. Posunę się dalej, jeżeli nie będziemy szanować się wzajemnie i szanować swojej pracy to będziemy mieć takie biegi jakie mamy, a rozwój dysycpliny będzie pojęciem tyle abstrakcyjnym co gruszki na wierzbie. I jeszcze z socjologii mas :dużo łatwiej kieruje sie podzielonym środowiskiem/grupą....

 

Kuba Cieślar