mp uks

Już dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich. Piątkowe starty to rywalizacja klasykiem, w której rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych oddzielnie dla chłopców i dziewcząt, na 3 różnych dystansach: 2, 2,5 oraz 3 kilometrów. Jako pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy i juniorki  C (01’02’), dla których są to starty o tytuły mistrzowskie.

UWAGA! Pełne nieoficjalne wyniki już mamy, oficjalne z klasami sportowymi dzisiaj wieczorem. Także wieczorem pozowolę sobie podsumować dzisiejszy dzień zawodów.

Kace

Dla najstarszych kategorii to zawody o tytuły mistrzowskie. Zawodnicy ścigali się na dystansie 3000 metrów. W obydwu kategoriach wiekowych na liście startowej znalazło się 43 zawodników i zawodniczek.

Wśród juniorów C zwycięzył Bartosz Cielniak, który pokonał Roberta Bugare o niespełna 5 sekund, na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Sobieszewski z UKS rawa Siedlce ze stratą już 19,7 sek.

WYNIKI JUNIOR C

Wśród juniorek C, które na tym samym dystansie zmierzyły się między sobą techniką klasyczną, zwycięstwo odniosła Magdalena Kuśmierz z  MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, która zwycięzyła niespełna 18 sekund nad Amelią Jęczmieniak z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Trzecie miejsce zajęła Anna Berezecka z MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, która straciła 22,8 sekundy do swojej kubowej koleżanki.

WYNIKI JUNIORKA C

Juniorzy D (03'04') swoją rywalizację toczyli na dystansie 2500 metrów. Najlepiej w tej kategorii poradził sobie Łukasz Gazurek, który zwyciężył z aż 40-sekundową przewagą nad Bartłomiejem Krawczykiem z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Trzecie miejsce zajął Michał Janocha z MKS Podkarpacie Jedlicze.

WYNIKI JUNIOR D

Rywalizacja Juniorek D urodzonych w latach 2003-2004 zakończyła się zwycięstwem Hanny Popko z UKS Hubal Białystok z przewagą 1,7 sekundy nad Roksaną Ciborowską z KS Spped Jasło. Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Szalbot z WSS Wisła, jednak jej do triumfatorki zabrakło już 17 cennych sekund.

WYNIKI JUNIORKA D

W kategoriii Junior E rywalizującej na 2000 metrów wysoką formę potwierdził Artur Baczyński z klubu z Marklowic , któy nad rugim Itanem Ciborowskim z KS Speed Jasło miał przewagę 15,1 sekundy. Trzecia lokata to z kolei zawodnik Stowarzyszenia Olympic z Raki Zdrój, czyli Bartosz Biedroń, któy na metę przybiegł niespełna 30 sekund za zwycięzcą.