LIGI REGIONALNE

Liga Podkarpacko-Lubelska Grupy Azoty rywalizowała za trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. W biegach stylem dowolnym wzięła udział ponad setka zawodników w województw lubelskiego i podkarpackiego.

 

Waldemar Kołcuń prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego rozwiewa wątpliwości dotyczące tras Siwej Doliny. Jesteśmy w pełni przygotowani nie tylko na Ligę, ale także na zaplanowany na następny weekend Puchar Polski PZN Puchar Grupy Azoty (21-22 luty). Mamy przygotowaną 1500 metrową pętlę, przygotowywaną regularnie ratrakiem i w miare możliwości sztucznie dośnieżaną. Jest także pętla o długośći 2500 metrów, jednak ta jest tylko z naturalnego śniegu. Biorąc pod uwagę planowane opady śniegu jesteśmy spokojni o sezon zimowy.

Zapytany o przebieg rywalizacji na trasie odpowiedział - zdaję sobie sprawę, że nie byliśmy zbyt gościnni w stosunku do gości z Podkarpacia, jednak prosze pamietać, że raz - biegaliśmy u siebie, a dwa podkarpacie jest tradycjnie mocniejsze w stylu klasycznym.

Pogodę mieliśmy typowo narciarską - minus 10 stopni - zawody odbyły się bez żadnych "nieplanowanych" niepodzianek, mam nadzieję, że goście wyjeżdżali od nas zadowoleni.

Korzystając z okazji, przypomnę i zaproszę na zawody Pucharu Polski oraz na planowane na dni 3-5 luty Mistrzostwa Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych - dodaje szef tomaszowskich biegów narciarskich.

Liga w Tomaszowie za nami, teraz czas na kolejną edycję w Jedliczu.

 

Zdjęcia i wyniki dzięki uprzejmości Luboleskiego Okręgowego Związku Narciarskiego

WYNIKI                              FOTO

 

red