marcisz

Pierwszy dzień rywalizacji na trasach w Ustianowej to sprinty stylem dowolnym dla seniorów oraz juniorów A i B, natomiast juniorzy C, D i E rywalizowali również łyżwą, ale w biegach dystansowych.

 

LISTA STARTOWA 8.01.2017 

WYNIKI 7.01.2017 PO WERYFIKACJI 

 

Dzisiaj na trasie Pod Żukowem w Ustjanowej rozgrywano pierwszą edycję Pucharu Polski PZN w biegach narciarskich. Kategorie wiekowe seniorów/ek i juniorów/ek A i B rywalizowały w biegach sprinterskich stylem dowolnym. Młodsze kategorie wiekowe czyli C, D i E biegały także stylem dowolnym jednak na dystansach.

Sprinty w swoich kategoriach wygrali:

senior/ka - Marcela Marcisz -MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko

junior/ka A - Emilia Nawara - UKS Regle Kościelisko i Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

junior/ka B - Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz

 

Emocji na trasach nie brakowało, w końcu to pierwsze w tym sezonie oficjalne zawody w naszym kraju. Jednak zdecydowanie więcej emocji wzbudzała temperatuta panująca na trasie zawodów, oraz licencje zawodnicze. Temperatura startu oscylowała w granicach od minus 15 do minus 18 stopni poniżej zera. Różnice wynikały z miejsc pomiaru i tego kto dany przyrząd pomiarowy (vide termometr) trzymał. Oczywiście nie neguję ekstremalnej temperatury, jednak zawody się odbyły, wyniki idą w świat. Druga sprawa to licencje, o które toczyła się wręcz awantura, zarówno na trasach, jak wcześniej na odprawie i w komentarzach poniżej. Tą dyskusję zresztą trudno zrozumieć, nowe warunki licencyjne powinny być znane wszystkim, dostęp do tychże na stronie PZN jest teraz szalenia prosty i dla wszystkich. Paru zawodników, szczególnie w grupach C i D zdjęto z listy wyników, widnieją tam jako PK. Niestety trenerzy lub osoby odpowiedzialne za zgłoszenia licencji nie dopilnowali tego. Trudno... i nauczka na przyszłość.

Krzysztof Lachowski sekretarz zawodów w rozmowie telefonicznej z nami także wyraził zdziwienie, że zdarzają się jeszcze takie sytuacje (vide licencje), jednak wyraźnie podkreślił, że żadnej taryfy ulogowej nie będzie, a osoby bez licenji nie będą klasyfikowane. Jeżeli zaś chodzi o temperaturę to wg organizatorów najniższa wyniosła 17,9 stopnia.

Szkoda, że takie małe, rozdmuchiwane nadmiernie aferki zakrywają fakty, min ten, że tak dobrze przygotowanych tras w Ustjanowej od lat nie było. Tutaj gratulacje dla organizatorów. Miejmy nadzieję, że emocje opadły i jutrzejsze biegi stylem kalsycznym odbęda się w o niebo lepszej atomsferze. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

WYNIKI SPRINTÓW 07012017

 

 

Wśród seniorów kwalifikacje wygrał Andrzej Pradziad (UKS Regle Kościelisko) - sklasyfikowano czterech zawodników. Najlepszym juniorem A okazał się Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka), natomiast wśród juniorów B najszybciej w eliminacjach pobiegł Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz).

 

Wśród seniorek najlepsza okazała się Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), wśród juniorek A najlepszy rezultat uzyskała Emilia Nawara (UKS Regle Kościelisko), a wśród juniorek B Izabela Marcisz (Stow. Sportowe Prządki). 

 

O 12:15 rozpoczęli oni rywalizację w finałach sprintu, natomiast w niższych kategoriach znamy już ostateczne rozstrzygnięcia.

 

Wśród juniorów C triumfował Robert Bugara (UKS Regle Kościelisko), drugi ze stratą 6,1s był Bartosz Cielniak, a trzeci Dawid Ciećko +20,6s (obaj MULKS Gr. Oskar Tomaszów Lubelski).

 

W kategorii juniorka C triumfowała Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) przed swoją klubową koleżanką Luizą Motyka (strata 11,5s). Trzecie miejsce zajęła Ewa Gazur +16,6 (NKS Trójwieś Beskidzka).

 

W kategorii junior D najlepszy okazał się Łukasz Trebunia (LKS Poroniec Poronin), który o 13,5s wyprzedził Jonasza Bakun (UKS Hubal Białystok) i Rafała Putkowskiego +16,0s (MULKS Gr. Oskar Tomaszów Lubelski).

 

Najlepszą juniorką D okazała się Hanna Popko (UKS Hubal Białystok), drugie miejsce zajęła Oliwia Buśko +45,0s, a trzecia była Emilia Kwaśnik +53,9s (obie MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

 

W najmłodszej kategorii junior E, wśród chłopców najlepszy okazał się Igor Kowalski (UKS Rawa Siedlce), drugi był Eryk Rymanowicz +40,6s (LUKS Ustianowa), a trzeci Hubert Tomaszek +44,4s (MKS Halicz).

 

Natomiast wśród dziewcząt triumfowała Dominika Krajcer (UKS Rawa Siedlce) 2s przed Anną Rogalińską (LUKS Ustianowa) i 6,8s przed Klaudią Radomyską (również UKS Rawa).

 

WYNIKI DYSTANSE C,D i E

po weryfikacji

 

Kuba Cieślar

pomiar czasu: pifsport.pl