oom

Dziś na Polanie Jakuszyckiej kolejny dzień rywalizacji w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Dolny Śląsk 2016. VCzas na biegi indywidualne. Juniorki i Juniorzy A - stylem klasycznym, a Juniorki i Juniorzy B - stylem dowolnym. Wyniki na bieżąco na Skipolu!

W Jakuszycach wciąż trzyma mróz (na termometrze od rana -2,5 stopnia Celsjusza), jest mglisto i wieje silny wiatr. Jednak większość tras, poza polaną start-meta, znajduje się w lesie, więc wiatr nie ma za dużego wpływu na rywalizację.

Sobotnie zmagania rozpoczęły Juniorki A, które zmierzyły się z dystansem 5 kilometrów stylem klasycznym (2 pętle po 2,5 km).

Zwyciężczynią została Justyna Pradziad (na zdjęciu) z UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane, która o 4 sekundy wyprzedziła Agatę Warło (NKS Trójwieś Beskidzka). Brąz ze stratą 22 sekund przypadł Katarzynie Stokfisz (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).

Bieg Juniorów A na 10 kilometrów stylem klasycznym (4 x 2,5 km) wygrał Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk). 14 sekund do Bila stracił Kacper Antolec (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane). Trzeci, ze stratą 58 sekund był Maciej Legierski (Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk).

Ciekawostką dotyczącą dzisiejszego zwycięzcy rywalizacji Juniorów A jest fakt, że na wczorajszej odprawie technicznej Bilowi został przyznany numer 23 w stawce 32 zawodników. Mimo to, zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze wystartował dziś, jako... ostatni.