PZN

Niedawno pisaliśmy o propozycji kalendarza PZN w biegach narciarskich na nadchodzący sezon, a tu już kolejne zmiany. Zrezygnowano  z rozdzielenia Mistrzostw Polski Seniorów na dwie części.

 

Pierwotnie pierwszą część Mistrzostw Polski Seniorów 2016 planowano rozegrać od 27 stycznia na trasach Kubalonki, jednak jak możemy zobaczyć w najnowszej propozycji PZN z tej zmiany zrezygnowano.

MPS 2016 zostaną rozegrane w terminie 16-22 marzec, z tym że organiztor zastrzega sobie możliwość przeniesienia zawodów z Kubalonki do Jakuszyc lub Zakopanego. Wszystko to po to, żeby nie powtórzyła się sytuacja z tego roku, gdzie mistrzowskie team sprinty rozgrywano na 800 metrowej pętli. Czyli zmiana na lepsze, brawo.

Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich zaplanowano na 9-10 stycznia 2016. Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada, czyli po Mistrzostwach Polski UKS-ów najważniejsza impreza dla młodych biegaczy narciarskich ( kategorie C,D i E) są zaplanowane w terminie 3-6 marzec w Białce Tatrzańskiej.

 

Aktualny kalendarz znajdziecie TUTAJ

 Czekamy jeszcze na termin Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów.

 

/KaCe/