liga małopolska

W Białce Tatrzańskiej, na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska zakończono oficjalnie sezon Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich.

 

O Lidze Małopolskiej pisaliśmy już w tym sezonie wiele razy, ale dla porządku przypomnijmy raz jeszcze:

- ponad 50 szkół podstawowych

- ponad 30 gimnazjów

- 560 sklasyfikowanych w Rankingu posezonowym Ligi

- 8 edycji w tym sezonie

- 3 edycje z ponad 300 osobową frekwencją

- miejsca Ligi to Zakopane (3), Ptaszkowa, Obidowa, Białka Tatrzańska (3)

- największa cykliczna impreza w biegach narciarskich w Polsce, to w największym skrócie Liga Małopolska 2015.

16 par nart z wiązaniam Fischera rozdaliśmy w tym sezonie, RCR Universal, Junior Zero i RCS Skate to sprzęt od firmy Fischer Polska, Briko Maplus ufundowało smary i akcesoria narciarskie za ponad 8 tysięcy złotych, Forza Sport małopolski producent odziezy biegowej to komplet numerów startowych dla Ligi wart paręnaście tysięcy złotych, do tego opaski, koszulki itp. Dlaczego wymieniam te sumy? Po prostu chce pokazać, że grupa zapaleńców może zorganizować coś z niczego !

 

Dzisiaj w Karczmie Kotelnica na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska, tytularnego sponsora Ligi podsumowaliśmy miniony sezon.

Dopisali zaproszeni goście na czele z prezesem PZN Apoloniuszem Tajnerem, prezesem Małopolskiego SZS Waldemarem Gramkiem, oraz honorowym prezesem MSZS Włodzimierzem Nowakiem. Nie zabrakło oczywiście prezesa ON Kotelnica Tomasza Patureja, przybyli także przedstawiciele Fischer Polska, Forza Sport i Panorama Sport. Na zakończeniu pojawił się także  Edward Budny trener Józefa Łuszczka.

Prawie setka zaproszonych młodych narciarzy z nauczycielami i trenerami została nagrodzona medalami, dyplomami i nagrodami. Mam nadzieję, że nikt z nich nie wyjechał zawiedziony. Uhonorowano także po sześć najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nagrody dla Ligi ufundował także Polski Związek Narciarski, który przekazał na zakończenie Ligi kilkadziesiąt nagród.

Galę prowadził szef Ligi Feliks Piwowar, nie zabrakło oczywiście Stanisława Mrowcy, Adama Dudka i szefowej szefa Ligi, czyli Teresy Piwowar.

 

Foto relacja z gali w GALERII FOTO zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Parafrazując klasyka (film J.Machulskiego - Seksmisja) - LIGA RZĄDZI, LIGA RADZI, LIGA NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI

 

Do zobaczenia w przyszłym sezonie

 

Kuba Cieślar