ptaszkowa

Tempo wręcz błyskawiczne, ale jak widać jak się chce to można. 24 października podpisano umowę na realizację inwestycji, a dzisiaj przekazano teren budowy. Chodzi o Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

 

Miejscowośc Ptaszkowa mieści się na terenie gminy Grybów w powiecie Nowosądeckim. Niezorientowanym w temacie biegów narciarskich wyjaśniam, że z Ptaszkowej i pobliskiej Piątkowej w latach 80 i 90-tych wywodziła się cała rzesza znakomitych biegaczy narciarskich z braćmi Marciszami na czele.

 

Skąd nagle w Ptaszkowej, którą o miano kurortu zimowego trudno posądzić ośrodek biegowy. Wszystko to zasługa dwóch ludzi wójta Gminy Grybów Piotra Kroka ( pierwszy z lewej na zdjęciu powyżej w czasie podpisywania umowy)  i emerytowanego dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Hańczowej Kazimierza Kmaka. Zresztą Kazimierz Kmak nie tylko to ma na sumieniu, w 1996 roku założył klub UKS Hańczowa, który do dzisiaj odnosi sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych.

Pan Kazimierz przekonał wójta gminy Grybów do swojej idei i od słowa do słowa powstanie w Ptaszkowej prawdziwy ośrodek biegów narciarskich. Patrząc na wizualizację aż zazdrość bierze, budynek wyglada świetnie, do tego kilka pętli od 1,5 do 5 kilomterów.

Swoją drogą ciekawe, że w niewielkiej Ptaszkowej można, a w Zakopanem jak nie było tak nie ma! Może podhalańscy włodarze gminni powinni brać przykład z wójta Grybowa?

 

 

Prace nad Centrum Sportów Zimowych mają potrwać do końca sierpnia 2016, a całkowity koszt inwestycji to 4 milony złotych.

W nadchodzącym sezonie, na części tras, która już funkcjonuje zostanie rozegrana jedna z edycji Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich.

 

/KaCe/