LigaPrzed nami kolejna, piąta już edycja Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich. Największa w Polsce impreza dla najmłodszych biegaczy narciarskich w nadchodzącym sezonie wyraźnie się powiększy.

Impreza, która z roku na rok notuje kolejne rekordy ilości uczestników ,przypomnijmy, że w ub. sezonie padł rekord frekwencji - 428 biegaczy- została rozszerzona aż do dziewięciu biegów.
Wynika to z potrzeb klubów i szkół Małopolski, które w coraz mniejszym stopniu mogą sobie pozwolić na drogie wyjazdy na zawody w pozozstałych regionach Polski.
Finansowania w naszym sporcie coraz mniej, wyjazdy kosztują coraz więcej, dlatego też organizatorzy Ligi podjęli decyzję o jej powiększeniu i stworzeniu tym samym alternatywy dla biegaczy narciarskich z Małopolski.
W Małopolsce (przypomnijmy, że jest to jedyne województwo, które organizuje taką imprezę) ,oprócz Ligi zostaną także rozegrane Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada,  organizatorzy Ligi starają się także o możliwość przeprowadzenia Mistrzostw Polski UKS-ów.

Dodajmy, że Liga to zasługa dwóch ludzi v-ce prezesa Małpolskiego SZS Feliksa Piwowara i zasłużonego trenera Stanisława Mrowcy. Są ludzie, którym się jeszcze chce!
Kalendarz Ligi w zakładce "kalendarz", więcej szczegółów organizacyjnych wkrótce na naszym portalu, który jest oficjalnym partnerem medialnym LIGI.

Kuba Cieślar