Komunikat prasowy Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata FIS w Biegach Narciarskich Szklarska Poręba 17/18 lutego 2012.

Narciarze biegowi z niepokojem obserwują ostatnie poczynania aury. W ubiegłych sezonach o tej porze roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie można było już korzystać z krótkich tras narciarskich. W tym roku aura narciarzom płata figla. Choć można też zaryzykować stwierdzenie , że natura wspiera organizatorów, którzy mogli przez ten czas przeprowadzić inwestycje niezbędne do przeprowadzenia zawodów Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym, jakie 17 i 18 lutego odbędą się w Szklarskiej Porębie. Gro środków na ten cel przeznaczył Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Szklarska Poręba na ten cel otrzymała 650 tysięcy złotych– mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński. – Żałujemy, że takiej potrzeby wsparcia ważnych zawodów dla kraju nie widziało Ministerstwo Sportu. Budżet zawodów to ponad 3 mln złotych. Biegi narciarskie nie są dochodową dyscypliną taką jak skoki, a z drugiej strony trzeba sobie jasno powiedzieć, że są najbardziej masową zimową dyscypliną sportową.

Dziś już wiadomo, że na Polanie Jakuszyckiej zmieści się nie więcej niż 5000 tysięcy kibiców. To mało biorąc pod uwagę, że na pod skocznią w Zakopanem mieści się ich ponad 4 razy więcej. Dlatego organizatorzy, choć wciąż jeszcze nie uruchomili sprzedaży biletów na zawody z udziałem Justyny Kowalczyk, już od wielu dni odbierają zniecierpliwione telefony od kibiców, którzy już chcieliby zarezerwować miejsca.

Prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości – mówi Jacek Jaśkowiak przewodniczący komitetu organizacyjnego. – Wiemy, że kibice za wszelką cenę chcieliby być na Polanie Jakuszyckiej razem z Justyną Kowalczyk. Niestety, nie uda się to wszystkim. Bilety będą rozprowadzane prawdopodobnie od początku grudnia i będzie można je kupić wyłącznie przez internet.

Polana Jakuszycka, oddalona o 6 km od Szklarskiej Poręby na przełęczy Gór Izerskich i Karkonoszy, w dniu zawodów będzie obszarem zamkniętym dla osób, które nie posiadają wejściówek. Wzdłuż drogi krajowej nr 3 nie będzie można się zatrzymywać i parkować. Kibiców z biletami na zimowy stadion będą dowoziły bezpłatnie autobusy i szynobusy ze Szklarskiej Poręby i okolic. To oznacza, że ci, którzy nie kupią biletów, będą musieli oglądać zawody na ekranach telewizorów. Dlatego zrozumiałe jest zniecierpliwienie kibiców, którzy boją się, że zabraknie dla nich miejsc na stadionie i trasie zawodów.

ŹRÓDŁO:pucharswiata2012.pl

TUTAJ można zobaczyć pierwszy śnieg na Polanie Jakuszyckiej