MPS

Po kilku latach przerwy wraca jesienny punkt programu dla trenerów biegów narciarskich PZN, czyli kursokonferencja w Szczyrku. Oprócz tematów stricte dydaktycznych będzie także konferencja prasowa dotycząca rewolucyjnych zmian w polskich biegach, a także przedstawienie planów dotyczących Kubalonki i przebudowy tamtejszych tras.

 

Trzeba przyznać, że program wygląda imponująco. Oprócz wykładów teoretycznych, tutaj program naprawdę wygląda dobrze i ciekawie, będa także zajęcia praktyczne, min. technika biegu. Zajęcia na nartorolkach będzie konsultował Martin Perssons oraz trenerzy kadry młodzieżowej.

 

Dowiemy się także szczegółów dotyczacych tras na Kubalonce, ponieważ plany wyglądają mocarstwowo (tunel) będzie to z pewnością jeden z ciekawszych punktów programu.

 

W programie zaplanowano także temat akcji NO FLUOR, czyli tego z czym FIS nie może poradzić sobie od lat. Z nieoficjalnych przecieków wynika, że owszem zakaz wszedł, ale kto i jak ma go respektować nie wie nikt. Oczywiście w Pucharze Świata będą kontrole, ale Puchary Kontynentalne ( vide OPA Cup) czy zawody krajowe będą już dawały pole do popisu "starownym" trenerom i serwismenom.

 

Dla zainteresowanych zamieszczamy program konferencji >>> TUTAJ <<<

 

kace

źródłó: F.Malik/pzn.pl