masters

W dniach 28-29 stycznia na trasach Kubalonki zostaną rozegrane I Mistrzostwa Polski Masters w biegach narciarskich. W sobotę w ramach Biegu Charytatywnego im. Jarka Hulawego zostanie rozegrany bieg na 15 kilometrów stylem dowonym, dzień później w niedzielę dystans 15 km stylem klasycznym w ramach Pucharu Wisły.

 

Latem ub roku (sierpień 2022) powstało w Polsce stowarzyszenie Polish XC Masters , które zostało członkiem World Masters Association (dalej WMA), światowej organizacji zrzeszającej mastersów. To właśnie WMA jest organizatorem Mistrzostw Świata Mastersów.

 

Polish XC Masters organizuje w tym sezonie I Mistrzostwa Polski Masters, które odbędą się w dniach 28-29 stycznia na trasach Kubalonki. Ponieważ kalendarz wydarzeń zimowych w naszym kraju jest zapełniony, a dostępnośc tras jest mocno ograniczona zarząd Polish XC Masters porozumiał się z organizatroami zawodów na Kubalonce i dołączył do w/w imprez.

 

W jednym i drugim przypadku, klasyfikacja Polish XC Masters będzie prowadzona wg wyników biegów głównych z soboty (FT) i niedzieli (CT). Oczywiście w klasyfikacji MP Masters znajdą sie tylko zawodnicy i zawodniczki zarejestrowani, posiadający kartę członkowską Polish XC Masters.

 

Więcej szczegółów znajdziecie w szczegółowych regulaminach poniżej:

 

>>> MP MASTERS FT - BIEG CHARYTATYWNY im. JARKA HULAWEGO <<<

 

>>> MP MASTERS CT - PUCHAR WISŁY <<<

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Zarząd PXCM

Andrzej Guziński, Maciej Tracz, Kamil Krzywicki

 

Więcej szczegółów dotyczących zawodów na Kubalonce znajdziecie w artykule podpiętym poniżej.