pxcm

Po prawie dwóch latach starań możemy oficjalnie ogłosić powstanie stowarzyszenia dla wszystkich amatorów biegania na nartach i nartorolkach POLISH XC MASTERS. Po raz pierwszy mamy w Polsce organizację dla amatorów i kierowaną przez amatorów biegówek i nartorolek.

 

 

Miło nam poinformować środowisko biegających w Polsce na nartach i nartorolkach, że udało się zarejestrować stowarzyszenie Polish XC Masters (dalej PXCM), które jest częścią światowego projektu World Masters Cross Country-Ski Association (dalej WMA).

PXCM jest stowarzyszeniem kultury fizycznej, które koncentruje się na popularyzacji narciarstwa biegowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem osób po 30 roku życia, zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym i z tego tytułu posiada osobowość prawną. Realizuje swoje cele zgodnie z Konstytucją RP oraz obowiązującymi przepisami prawa oraz powołane jest na czas nieokreślony. 

 

Jakie cele stawia sobie stowarzyszenie?

1. Aktywny udział w procesie rozwoju kultury fizycznej, upowszechnianiu rekreacji ruchowej i profilaktyki zdrowotnej, w szczególności narciarstwa biegowego i dyscyplin pokrewnych, takich jak nartorolki i nordic blading.
2. Promowanie sportowej rywalizacji w biegach na nartach i nartorolkach wśród amatorów oraz byłych zawodników wyczynowyc poprzez pomoc w utrzymywaniu przez nich wysokiej formy sportowej i motywowanie do startu w zawodach.
3. Inicjowanie w przyszłości działalności gospodarczej mającej za zadanie wypracowanie środków na działalność statutowo-programową
4. Inicjowanie i pozyskiwanie pomocy finansowej, rzeczowej na akcje społeczne i charytatywne.
5. Tworzenie warunków dla propagowania zdrowego stylu życia, rekreacji i sportu w każdym wieku.
6. Pozyskiwanie kontaktów międzynarodowych mających na celu wymianę doświadczeń.
7. Skupienie miłośników narciarstwa biegowego, trenerów, instruktorów i narciarzy biegowych w celu integracji    środowiska.
8. Organizowanie i prowadzenie współzawodnictwa sportowego w biegach narciarskich, w tym w Mistrzostwach Polski, Europy i Masters World Cup.

 

 

 

 Ludzie PXCM:

 

ZARZĄD:

Prezes        - Andrzej Guziński

V-ce Prezes - Maciej Tracz

Skarbnik     - Stefan Kamil Krzywicki

 

KOMISJA REWIZYJNA:

1. Katarzyna Witek

2. Kamil Zatoński

3. Adam Matuszny

 

CZŁONKOWIE ZAŁOŻYCIELE (POZA W/W):

1. Marta Naglik

2. Marek Armata

3. Rafał Potrząsaj

4. Stanisław Grabowski

5. Leszek Kosiorowski

6. Paweł Klisz

7. Andrzej Wojton

8. Kuba Cieślar

 

 

wma

Pierwszą imprezą na jaką zapraszamy są Mistrzostwa Polski Mastersów na nartorolkach rozgrywane w ramach SWORN5 -  Nordic Summer Festival w Swornychgaciach 12-14 sierpnia. Bieg o medale to dystans 30 km rozgrywany stylem klasycznym na identycznych nartorolkach Fischer RC7 classic (wchodzący w cykl Fischer Rolelrski Cup 2022).

Zapraszamy do udziału w pierwszych historycznych Mistrzostwach Polski Mastersów.

 

kace