pzn

Składy Kadr Narodowych w biegach narciarskich na sezon 2022/2023.

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w biegach narciarskich na sezon 2022/2023. Powołane zostały trzy wspólne grupy szkoleniowe kobiet i mężczyzn: Kadra Narodowa A, B i Juniorów.

 

Kadrę Narodową A Mix poprowadzi Czech Lukáš Bauer, który przez ostatnie trzy sezony był głównym szkoleniowcem reprezentacji mężczyzn. Do grupy Bauera powołanych zostało pięcioro biało-czerwonych: dwie zawodniczki i trzech zawodników.

Kadra Narodowa B Mix będzie liczyła czworo reprezentantów Polski. Na stanowisko trenera głównego tej grupy powołany został Martin Bajčičák. Szkoleniowcem dziewięcioosobowej Kadry Narodowej Juniorów Mix pozostał Jan Antolec. Kadra Narodowa B i Juniorów będzie miała wspólny sztab szkoleniowy.

Od tego sezonu będziemy mieli podział na trzy grupy szkoleniowe. Kadra Narodowa B i Juniorów będą miały wspólny sztab szkoleniowy. Nasze dwie kadry cały okres przygotowawczy będą trenowały razem i realizowały jeden plan treningowy. Ważna będzie również współpraca pomiędzy naszą dużą grupą, a kadrą Lukáša Bauera – przyznał Jan Antolec. – Osobiście bardzo się cieszę, że będę miał okazję bliżej współpracować z Martinem Bajčičákiem, który ma ogromne doświadczenie trenerskie. Wiem, że będę mógł się od niego sporo nauczyć i podzielić się podobną myślą szkoleniowądodał trener naszych juniorów.

 

Kadra Narodowa A Mix

Zawodniczki:

 1. Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
 2. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Zawodnicy:

 1. Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
 2. Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
 3. Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce

Sztab szkoleniowy:

 1. Lukáš Bauer– trener główny
 2. Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
 3. Andrzej Michałek – szef serwisu
 4. Paweł Fundanicz – serwisemen
 5. Bartłomiej Rucki – serwismen
 6. Piotr Pilch – serwismen
 7. Mateusz Chowaniak – serwismen
 8. vacat – serwismen

*do sztabu szkoleniowego dołączy również asystent trenera głównego, który przedstawiony zostanie w nadchodzącym tygodniu

 

Kadra Narodowa B Mix

Zawodniczka:

 1. Karolina Kukuczka – MKS Istebna

Zawodnicy:

 1. Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
 2. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
 3. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko

 

Kadra Narodowa Juniorów Mix

Zawodniczki:

 1. Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka
 2. Daria Szkurat – KS Chochołów
 3. Oliwia Buśko – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
 4. Aleksandra Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna
 5. Kamila Idziniak – NKS Trójwieś Beskidzka
 6. Weronika Jarecka – LKS Klimczok Bystra

Zawodnicy:

 1. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
 2. Piotr Jarecki – KS Speed Jasło
 3. Adrian Kiełbasa – LKS Erion Ptaszkowa

Sztab szkoleniowy Kadry Narodowej B i Juniorów:

 1. Martin Bajčičák – trenerów główny Kadry Narodowej B
 2. Jan Antolec – trener główny Kadry Narodowej Juniorów
 3. Dawid Bril – trener współpracujący
 4. Mikołaj Michałek – serwismen
 5. Grzegorz Zawada – serwismen
 6. vacat – fizjoterapeuta

 

Od tego sezonu nową rolę pełnić będzie Kamil Fundanicz, który w poprzednich latach był asystentem trenera Lukáša Bauera. Fundanicz został koordynatorem ds. biegów narciarskich odpowiedzialnym za wsparcie i współpracę z klubami, Szkołami Mistrzostwa Sportowego oraz rozwój merytoryczny Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, czyli Pucharu Grupy Azoty.

– Nowy sezon przyniósł zmiany w moim życiu zawodowym i zostałem koordynatorem biegów narciarskich w Polsce. Cieszę się na nowe wyzwanie, które mnie czeka. Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja, którą chcę realizować z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością – przyznał Kamil Fundanicz. – Będę współpracował ze środowiskiem biegowym i będę łącznikiem pomiędzy nim a Polskim Związkiem Narciarskim. Zależy nam na poprawie komunikacji między trenerami kadrowymi, klubowymi, szkolnymi i właśnie Związkiem. Nowa funkcja nakłada na mnie duży wachlarz obowiązków, jednak chciałbym, aby był to bardzo dobry czas i przyniósł pozytywne zmiany. Liczę na to, że współpraca będzie owocna z obopólną korzyścią dla nas wszystkich – dodał. – Będę również zaangażowany w organizację Pucharu Grupy Azoty i rozwój merytoryczny tego Programu. Będę słuchał i analizował potrzeby klubów sportowych oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego i wspierał ich w pozyskiwaniu lepszych rozwiązań. Chciałabym również podzielić się swoją wiedzą i doświadczaniem, które zebrałem w mojej dotychczasowej pracy jako asystent trenera głównego w kadrze olimpijskiej – podsumował Fundanicz.

 

 źródło: A. Karczewska/pzn.pl