michałek

W wieku 60 lat zmarł dzisiaj Józef Michałek, wieloletni trener biegów narciarskich w klubach NKS Trójwieś Beskidzka i MKS Istebna, były trener kadry juniorskiej PZN. Cześć jego pamięci.

 

Dzisiaj 4 kwietnia 2022 roku odszedł trener Józef Michałek.

Był zawodnikiem klubu MKS Istebna, wychowankiem słynnego trenera Tadeusza Maciejczyka, następnie zawodnikiem KS Start Wisła. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął sie pracą trenerską, zajmował się szkoleniem najmłodszych w klubach NKS Trójwieś Beskidzka i MKS Istebna.

Prowadził także kadrę juniorów Polskiego Związku Narciarskiego.

Przez wiele lat aktywny jako trener koordynator w teamie amatorskim team nabiegowkach.pl, wychował wiele pokoleń w zawodowych i amatorskich biegach narciarskich w Polsce.

 

-/-

 

Znaliśmy się z Józkiem od wczesnych lat 80-tych, kiedy to przyszedł do naszego klubu KS Start Wisła (teraz WSS Wisła) z MKS Istebna. Spotykaliśmy się często przy okazji zawodów i tych pod egidą PZN i tych amatorskich, o polskich biegach narciarskich rozmawialiśmy równie często próbując dociec co można zrobić lepiej. Przyznaję, że rzadko się zgadzaliśmy, jednak podobny wiek i podobne poglądy na narciarski światek zawodowych biegów narciarskich pozwalał nam rozmawiać dalej. 

Teraz już nie porozmawiamy.

Żegnaj Józek.

 

Kuba Cieślar

foto: Michał Rolski/ team nabiegowkach.pl