MPS

Trasy zakopiańskiego COS będą od jutra areną Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Zawodniczki i zawodnicy o tytuły MP będą rywalizować w trzech biegach: prologu stylem dowolnym, biegu dystansowego stylem klasycznym ( sobota) oraz biegu dystansowym stylem dowolnym w niedzilę. Końcowa kalsyfikacja MPA PZN obejmuje wszystkie trzy biegi.

 

 

Sobotni prolog na dystansie 3,3 kilometra łyżwą będzie przeprowadzony ze startu interwałowego, dwa kolejne biegi dystans klasykiem (sobota) i dystans łyżwą (niedziela) to start klinowy. Jednak tutaj nie podejmuję się interpretacji, poniżej fragment z oficjalnego komunikatu organizatora:

 

Przebieg zawodów : Zawody rozpoczyna Prolog – bieg stylem dowolnym ze startu interwałowego na trasie 3.3km. Listy startowe w poszczególnych kategoriach do tego biegu zostaną ustawione na podstawie losowania. Wyniki z Prologu będą podstawą do ustalenia listy startowej i rozstawienia zawodników do biegu stylem klasycznym : zawodnik z najlepszym czasem prologu startuje jako pierwszy i kolejni zawodnicy, niezależnie od swojej kategorii wiekowej rozstawieni są w układzie klinowym. Start w niedzielnym biegu stylem dowolnym będzie rozstawiony na podstawie wyników z 2 biegów : zawodnik z najlepszym czasem po 2 startach startuje jako pierwszy i kolejni zawodnicy, niezależnie od swojej kategorii wiekowej rozstawieni są w układzie klinowym. Wyniki końcowe (po 3 startach) w poszczególnych kategoriach zostaną przygotowane na podstawie sumy czasów biegu – Mistrzem i Mistrzynią Polski zostanie zawodnik z najkrótszym czasem biegu po 3 startach.

 

>>> KOMUNIKAT MPA PZN <<<

 

Zapisy >>> TUTAJ <<< pomiar czasu sport-timing.pl

 

kace