BRUCLIK

Najstarsza impreza amatorska na nartach biegowych w Polsce to Międzynarodowy Bieg Narciarski o Istebniański Bruclik. W tym roku rozgrywaną po raz 47 edycję wygrali Małgorzata Szotkowska z Łomnej ( CZE) i Wojciech Wojtyła z MKS Istebna/skipol.pl team. Gratulujemy.

 

 

Bieg główny Bruclika to dystans 15 kilometrów stylem kalsycznym na bardzo wymagającej, technicznej trasie na Kubalonce. W tym roku organizatorzy poinformowali o skróceniu dystansu do 12,5 km.

Bieg główny wygrał Wojciech Wojtyła z MKS Istebna/skipol.pl team, przez Mariuszem Michałkiem z JGB 2 i Rafałem Potrząsajem z Cichego reprezentującym Ski Team Podhale.

 

Bieg Główny pań na dystansie 5 km wygrała wspomniana już wyżej Małgorzata Szotkowska z Łomnej. Drugie miejsce zajęła była zawodniczka kadry Justyny Kowalczyk Agata Warło z Wodzisławia Śląskiego, podium uzupełniła Justyna Ligocka z NKS Trójwieś Beskidzka.

W biegach głównych sklasyfikowano 76 uczestników.

 

>>> WYNIKI BRUCLIK 2022 15KM <<<

 

>>> WYNIKI BRUCLIK 2022 5 KM <<<

 

W biegu startowało kilku naszych zawodników z skipol.pl teamu. Oprócz zwycięzcy Wojtka Wojtyły to:

Sebastian Jarecki - 4m w kategorii M-40

Dariusz Ślaga - 5m w kategorii M-50

Piotr Porębski - 2m w kategorii M-60

Gratulujemy występu.

 

Zdecydowanie większą frekwencję miały rozegrane rano także na trasie Kubalonki zawody dzieci i młodzieży, w których wystartowała ponad setka dzieci z okolicznych klubów.

 

>>> WYNIKI BRUCLIK DZIECI I MŁODZIEŻ <<<

 

BRUCLIK

podium dziewczynek klasy III-IV, od lewej: Lena Wantulok z Wisły - II miejsce, Aleksandra Wojtyła z Pogórza - I miejsce i Agnieszka Krężelok z Ustronia III miejsce

 

 

kace

za WYNIKI dziękujemy firmie time4sport.pl