marcisz

Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów w Zakopanem to biegi dystansowe stylem klasycznym na dystansach 10 km kobite i 15 km mężczyzn. Złote medale wywalczyli Izabela Marcisz z SS Prządki Ski i Dominik Bury z ASZ AWF Katowice.

 

Bieg na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym to bezapelacyjne zwycięstwo zawodnika AZS AWF Katowice Dominika Burego. Dominik, drugiego na mecie Mateusza Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka pokonał o 1:10,9 minuty, trzeci Słowak Peter Mlynar stracił kolejne półminuty. Czwarta lokata i jednocześnie brązowy medal MP dla Macieja Staręgi z UKS Rawa Siedlce (strata 2:06,2min).

5. Michał Skowron AZS AWF Katowice

6. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka

 

Bieg, zaliczany do Pucharu Kontynentalnego SLAVIC CUP ukończyło 51 zawodników, oprócz naszych reprezentantów startowali także zawodnicy z Słowacji, Łotwy i Argentyny.

 

>>> WYNIK MEN <<<

 

bury

Zwycięzca biegu na 15km klasykiem MP 2022 - Dominik Bury. foto.Anna Karczewska/pzn.pl

 

 

W biegu kobiet na dystansie 10 kilometrów tryumfowała wspomniana już wyżej Izabela Marcisz. Medla srebrny dla Moniki Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a medal brązowy dla Magdaleny Kobielusz reprezentującej SSR LZS Sokół Szczyrk.

Kolejne lokaty zajęły ( tylko Polki):

4. Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka

5. Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

6. Karolina Kukuczka - MKS Istebna

 

Bieg ukończyło 43 pań.

 

>>> WYNIK WOMEN <<<

 

kace

foto: Anna Karczewska/pzn.pl