tatra cup

Pierwsza edycja Ligi Małopolskiej Cross Country Tatra Cup odbyła się dzisiaj na trasie Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem. Na starcie stanęło ponad 300 uczestników z województwa małopolskiego.

Ponizej prezentujemy wyniki dzięki uprzejmości firmy pisfsport.pl

 

>>> WYNIKI LIGI MAŁOPOLSKIEJ ZAKOPANE <<<

 

aktualizacja z 9 grudnia 2021:

 

>>> LISTA STARTOWA NA 10.12.2021 ZAKOPANE <<<

Do zawodów zgłoszono ponad 300 uczestników

 

  -/-

Rywalizacja w ramach trzeciej odsłony „Cross Country Tatra Cup 2021” stanowić będzie jednocześnie I edycję Małopolskiej Ligi Szkolnej, co bez wątpienia przełoży się na frekwencję uczestników, ale i sportowy poziom zmagań. W piątek, 10 grudnia, od godziny 10 wystartują dziewczęta i chłopcy – począwszy od rocznika 2007, na dystansie 3 km stylem dowolnym, przez roczniki 2008, 2009 i 2010, dla których przewidziano trasę o długości 2 km, aż po najmłodszych od rocznika 2011. Nie zabraknie pucharów dla najlepszych w poszczególnych kategoriach, okolicznościowych medali dla wszystkich biegających oraz upominków rzeczowych od sponsorów i partnerów wydarzenia.

 

Następnego dnia – w sobotę 11 grudnia – sportowa rywalizacja przeniesie się na kompleks Średnich Krokwi. Dziewczynki z roczników 2008-2009 i chłopcy urodzeni w latach 2010-2011 skakać będą na obiekcie K-37, zaś dziewczynki młodsze i chłopcy młodsi sprawdzą swoje umiejętności na skoczni K-23. Konkursy zaliczane do „Ski Jumping Winter Tatra Cup 2021” rozpoczną się o godz. 15. Młodzi adepci skoków narciarskich będą mieli więc okazję startować w widowiskowej scenerii przy sztucznym oświetleniu nowoczesnego obiektu należącego do ośrodka COS w Zakopanem, który swoją inaugurację miał w lipcu tego roku. Wówczas również dzieci i młodzież miały sposobność, by w podobnych zawodach wziąć udział. I tym razem uhonorowani zostaną ci, którzy zdołają zająć miejsca 1-6 we wspomnianych już kategoriach.

 

Oba te prestiżowe wydarzenia sportowe dofinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez sponsora głównego – PZU i Dobrą Drużynę PZU. Mają one na celu popularyzację rozwoju biegów i skoków narciarskich, promocję współzawodnictwa w myśl zasad fair play oraz propagowanie nowoczesnej infrastruktury sprzyjającej uprawianiu tych atrakcyjnych dyscyplin sportu. Uczestnikami zawodów pod Tatrami będą reprezentanci szkół, klubów i stowarzyszeń sportowych. Rywalizacja odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz ogólnokrajowych wytycznych w zakresie bezpieczeństwa imprez sportowych w dobie pandemii COVID-19.

 

>>> KOMUNIKAT ZAWODÓW <<<

 

źródło: organizator

 

p.s WYNIKI z poprzednich edycji Cross Country Tatra Cup znajdziecie poniżej