MPS

Polski Związek Narciarski opublikował składy kadr narodowych w biegach narciarskich na sezon 2021/22. Szczegóły poniżej.

 

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:

  • Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  • Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany
  • Karolina Kukuczka – MKS Istebna
  • Hanna Popko – UKS Hubal Białystok
  • Eliza Rucka* - KS AZS AWF Katowice              *akceptacja po badaniach lekarskich

 

Sztab szkoleniowy:

  • Martin Bajcicak – trener główny
  • Mateusz Chowaniak – asystent trenera głównego
  • Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
  • Jaan Alvela - serwisant
  • Meelis Aasla - serwisant
  • Peep Koidu - serwisant
  • Vacat - serwisant

 

Osoby współpracujące:

  • Łukasz Tota - fizjolog

 

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:

  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka

Zawodnicy rezerwowi:

  • Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice*
  • Michał Skowron – KS AZS AWF Katowice*

*zawodnicy mogą zostać wprowadzeni do grupy późną jesienią po spełnieniu kryteriów sportowych

 

Sztab szkoleniowy:

  • Lukas Bauer – trener główny
  • Kamil Fundanicz – asystent trenera głównego
  • Andrzej Michałek – asystent trenera głównego, szef serwisu
  • Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
  • Paweł Fundanicz – serwisant
  • Piotr Pilch - serwisant
  • Bartłomiej Rucki - serwisant

 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix

Zawodnicy:

  • Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  • Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  • Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  • Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Piotr Jarecki - KS Speed Jasło
  • Adrian Kiełbasa - LKS Erion Ptaszkowa

Zawodniczki:

  • Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
  • Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  • Weronika Jarecka - LKS Klimczok Bystra
  • Kinga Mareczek - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Sztab szkoleniowy:

  • Jan Antolec – trener główny
  • Dawid Bril – asystent trenera głównego
  • Mikołaj Michałek - serwisant

 

Osoby współpracujące:

 

  • Marcin Rzeszótko – trener SMS Zakopane
  • Wojciech Suchwałko - trenera SMS Zakopane
  • Krzysztof Wańczyk – trener SMS Szczyrk

 

 

 źródło: pzn.pl